Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Seniorzy ze Słubic i Frankfurtu upieką razem pączki

Jutro, 8 lutego, seniorzy ze Słubic i Frankfurtu spotkają się w siedzibę „citySENIORENTREFF bez granic" przy ul. Słubickiej 8 we Frankfurcie (tuż za mostem granicznym) i, z okazji Tłustego Czwartku, będą razem piec pączki. Na ich degustację zapraszają starsze osoby z obu miast o 13.00.

„citySENIORENTREFF bez granic" to miejsce spotkań seniorów z obu stron Odry, które w styczniu otworzyła frankfurcka spółka ARLE (jednym z partnerów w tym projekcie jest gmina Słubice ). Natalia Szulc z ARLE zachęca do udziału w jutrzejszym spotkaniu ponieważ oprócz pysznych pączków uczestnicy będą też mogli poznać polską tradycję związaną z Tłustym Czwartkiem.

Spotkanie seniorów odbędzie się w ramach projektu „ Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”, współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach tego projektu na degustację pączków zapraszają też burmistrzowie Słubic i Frankfurtu. Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke będą częstować polskim przysmakiem, mieszkańców obu miast, jutro o 12.30 w centrum handlowym Oderturm we Frankfurcie. Pączki rozdawać też będą, w obu miastach, studenci, których włączyliśmy do naszej akcji, a pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji zawitają do różnych instytucji po obu stronach Odry.

 

Autor: Beata Bielecka | 7 lutego 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one