Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Burmistrzowie zachwalali dwumiasto na festiwalu Pol'and'Rock

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, z zaprzyjaźnionego Frankfurtu nad Odrą, są dziś razem na festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie dwumiasto, na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, urządziło swój Playground Europe. Można tam wziąć udział w ciekawych warsztatach, posłuchać słubfurckiego radia obywatelskiego, podyskutować o wolności, potańczyć, poznać ofertę Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, spotkać się ze studentami Europejskiego Uniwersytetu Viadrina...Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji. Tam po prostu trzeba być!

Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, które już drugi rok z rzędu przygotowało Playground Europe, tym razem zaprosiło do współpracy ponad 20 partnerów. Wspólnie z Europejskim Uniwersytetem Viadrina oraz przedstawicielami firm i instytucji ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą przybliżają uczestnikom festiwalu dwumiasto.

Można wziąć udział w warsztatach tanecznych i projekcie słubickiej Bohemy, która dwumiasto uczyniła miejscem akcji swojego performance " Klucze do jutra" (zostanie zaprezentowane dziś o 15.30), warsztatach rękodzieła w hippisowskim klimacie, frankfurckiej spółki miejskiej ARLE, pograć na instrumentach elektrycznych, zostać budowniczym ekologicznego hotelu dla owadów, poeksperymentować w plenerowym laboratorium chemicznym, żeby znaleźć choćby odpowiedź na pytanie, ile jest cukru w cukrze, dowiedzieć się jakie są możliwości kształcenia zawodowego w Niemczech i jak zarządzać swoją karierą na polsko-niemieckim pograniczu? Nie brakuje też okazji, żeby się trochę zdrowo poruszać. Jest zumba, grupa cyrkowa ze Słubic uczy chętnych żonglerki, można powspinać się po skrzynkach od piwa lub pograć w bilarda.

Playground Europe realizowany jest w ramach projektu "Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej Słubice & Frankfurt nad Odrą".

 

Autor: Beata Bielecka | 2 sierpnia 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one