Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Śpiewają, jeżdżą rowerami, wędrują…Niepełnosprawni potrafią żyć!

Słubickie koło Towarzystwa Walki z Kalectwem co rusz zaskakuje kolejnymi pomysłami, jak żyć aktywnie i ciekawie. Przy wsparciu gminy w poniedziałki (17.00-18.30) organizuje zajęcia teatralno-taneczne, w maju zaprasza też na rowerową wyprawę do Ośna, zwiedzanie okolic Poczdamu i plener fotograficzny.

Jak podkreśla sekretarz TWK Słubice Adam Poholski Choreoclub, czyli zajęcia teatralno-taneczne, to propozycja dla wszystkich odważnych i nieśmiałych, którzy chcą spróbować swoich sił w odkrywaniu zdolności scenicznych. Bezpłatne zajęcia, które odbywają się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach, prowadzi Agnieszka Araszewska. Projekt "Choreoclub - koło teatralno-taneczne" jest współfinansowany z budżetu Gminy Słubice.

Kto lubi jeździć na rowerze niech dołączy 12 maja do polsko-niemieckiej grupy, która wyruszy do Ośna Lubuskiego (start 10.00, powrót ok. 16.00). Rajd organizowany wspólnie z frankfurckim ADFC to część obchodów tegorocznego Dnia Europy. Do pokonania będzie trasa: Frankfurt - Słubice - Radów - Ośno Lubuskie. Zbiórka o 10.00 na placu przy Collegium Polonicum. W programie m.in. zwiedzanie cmentarza żydowskiego i przejazd wokół jeziora w Ośnie oraz wspólny obiad. Zgłoszenia do 10 maja w TWK. Udział: 32 złote z obiadem lub 8 zł bez obiadu.

Krajoznawczy charakter będzie też miała wycieczka do Werder nad Havelą, na którą TWK zaprasza 13 maja (8.00-21.00). - W programie mamy spacer po nieodległych, a nieznanych okolicach Poczdamu – zachęca A. Poholski. - Miasto na wyspie Werder jest pięknie położone wśród lasów, odważni będą tez mogli skorzystać z kąpieli – zapowiada. Wpisowe (zawiera przejazdy) wynosi 50 złotych.

W maju (27.05.)TWK organizuje też plener fotograficzny na statku Zefir. Odbędzie się w trakcie rejsu z Eisenhuettenstadt do Frankfurtu nad Odrą, z przystankiem w Uradzie. Uczestnicy warsztatów będą fotografować smartfonami. Zbiórka chętnych o 8.00 na placu Bohaterów. Wpisowe: 40 zł obejmuje: przejazd do Eisenhuettenstadt, rejs Zefirem, udział w warsztatach, koszulkę projektową* (pierwsze 20 osób), posiłek. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu " Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej" realizowanego przez TWK Słubice ze wsparciem środków województwa lubuskiego w ramach Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych.

Autor: Beata Bielecka | 12 maja 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one