Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Kolejne trzy kamery będą mieć oko na miasto

Do miejskiego monitoringu zostaną podłączone wkrótce trzy kolejne kamery. Na prośbę mieszkańców, jedna z nich zostanie zamontowana na skrzyżowaniu ulic: Konstytucji 3 Maja, Jagiełły i Mieszka I, następne dwie przy Szkole Podstawowej nr 3 (krzyżówka Kilińskiego i Wandy) oraz przy placu zabaw na osiedlu Słowiańskim. Policja, która administruje gminnym systemem monitoringu, nie ma wątpliwości – tam gdzie są kamery jest bezpieczniej, spokojniej, a wandale mają się na baczności.

– Kolejne kamery pojawią się w mieście niebawem. Jesteśmy w trakcie realizowania tej inwestycji – informuje burmistrz Tomasz Ciszewicz. - Na rozbudowę monitoringu w mieście przeznaczyliśmy w tegorocznym budżecie 50 tys. zł - dodaje.

Słubicki system monitoringu składa się obecnie z 15 kamer, które – jak podkreśla komendant Straży Miejskiej Wiesław Zackiewicz – zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa. – Tam gdzie są kamery jest spokojniej i czyściej. Monitoring na pewno działa prewencyjnie – mówi komendant. Pod względem ilości kamer, które mają oko na miasto, Słubice są w czołówce w województwie. – Obecnie kamery obejmują ok. 35 proc. miasta. Według mnie to bardzo dobra inwestycja, która nie tylko wpływa na poziom bezpieczeństwa, ale też chroni miasto przed wandalami. Dlatego nadal będziemy rozbudowywać system monitoringu. To się po prostu opłaca – uważa burmistrz.

Obraz z monitoringu śledzi na bieżąco zarówno Straż Miejska jak i dyżurni policjanci w słubickiej komendzie. Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Słubicach Magdalena Jankowska mówi, że najwięcej policyjnych interwencji wynikających z obserwacji monitoringu dotyczy spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach, nieprawidłowego parkowania samochodów czy niszczenia mienia. Dzięki zapisom z kamer policjanci złapali m.in. poszukiwanego przestępcę, który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu, pijanego kierowcę, złodzieja, który zabrał wózek dziecięcy z klatki schodowej czy wandala, który zniszczył żywopłot.

Autor: Beata Bielecka | 22 maja 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one