Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Unithea w kolejnej teatralnej odsłonie

Przez cztery dni Słubice i Frankfurt będą miejscem prezentowania sztuki teatralnej. 7 czerwca rozpoczyna się 21. polsko-niemiecki festiwal UNITHEA, którego współorganizatorem jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Tegoroczne motto festiwalu brzmi: Nietakt – Gdzie są twoje granice? Ma ono skłonić do przemyśleń o tym, co dla każdego jest jeszcze akceptowalne, a co można już uznać za nietakt. Program festiwalu jest bardzo bogaty. W Słubicach nie można przegapić plenerowego spektaklu „Silence” w wykonaniu aktorów Teatru Biuro Podróży.

7 czerwca o 18.30 w Forum Kleista odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy (wstęp wolny). Jedną z atrakcji będzie teatr stóp w wykonaniu Anne Klinge. Niemka oczarowała swoimi występami cały świat. Popularność przyniósł jej m.in. występ w „Britain’s got talent”, który zaowocował 20 milionami odsłon na youtube.

W piątek warto wybrać się na antyczną komedię „Lysistrata“ Arystophanesa, którą zaprezentuje w Forum Kleista (19.00, wstęp 3,50 euro) Teatr Studio am Salzufer – Tadeusz Różewicz Bühne. Tego dnia teatr zagości też na wyspie Koziej we Frankfurcie. O 22.00 Teatr 6 I PÓŁ pokaże tam sztukę „Legendy” (wstęp wolny). Inspiracją do stworzenia widowiska stały się legendy z południa Polski. Spektakl utrzymany jest w klimacie sennych opowieści, które dzieją się symultanicznie, w różnych częściach parku. Widz wkracza do labiryntu światła, dźwięków i emocji, które mieszają się w przestrzeni. Aktorzy tworzą swoje małe, niezależne światy, które powtarzają swoje istnienie w bezlitosnej pętli czasowej. Przez 90 minut bohaterowie przeżywają swoje życie raz po raz. Widz decyduje, którą ścieżką podąży i na jak długo zatrzyma się przy każdej opowieści.

Bardzo ciekawe widowisko czeka też widzów w sobotę w Słubicach. O 22.00 na placu Bohaterów będzie okazja obejrzeć godzinny spektakl plenerowy „Silence” Teatru Biuro Podróży (wstęp wolny). - W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, Teatr Biuro Podróży opowiada o losach tych, którzy za moment staną się uchodźcami – napisali w programie organizatorzy. - Teatr Biuro Podróży przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu.

W niedzielę o 17.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentuje się grupa teatralna studentów germanistyki interkulturowej. Theater Zwischen Raum pokaże sztukę „Co ma ze mnie wyrosnąć”. Opowiada ona historię jedenastu osób, które spotkali się przypadkiem w miejscu, które być może jest stacją kolejową lub lotniskiem. Jest to z pewnością miejsce związane z wyjazdem, podróżą, nadzieją lub przerażającą zmianą. Ludzie czekają, ponieważ odjazd opóźnia się. Czas zatrzymuje się, wypadł z taktu. Wreszcie! Teraz można zastanawiać się nad sobą i innymi pasażerami. To, co ludzie biorą z sobą, to ich małe (banalne?) historie, potrzeby, ofiary. Czy przyszłość będzie wyglądała inaczej?

To tylko część propozycji studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, którzy są organizatorami festiwalu UNITHEA, wspieranego też finansowo przez Gminę Słubice. Cały program znajduje się na stronie: www.unithea.com

Autor: Beata Bielecka | 7 czerwca 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one