Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Mariusz Olejniczak nowym burmistrzem Słubic. I to z jaką przewagą!

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów na burmistrza Słubic. Zdecydowanym zwycięzcą został bezpartyjny Mariusz Olejniczak, na którego zagłosowało 4526 osób, czyli 57,92 proc. tych, którzy poszli do urn. Nowo wybrany burmistrz ma podwójny powód do radości. Nie tylko zdeklasował rywali, ale też z jego komitetu do rady miejskiej weszło aż 11 osób! - Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział w wyborach, a szczególnie osobom, które obdarzyły mnie zaufaniem - mówi Mariusz Olejniczak, który w poprzedniej kadencji był przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach.

Kolejni kandydaci w wyborach na burmistrza otrzymali: Tomasz Pisarek z Platformy Obywatelskiej, 1417 głosów (18,13 proc.), Mariusz Dubacki z Nowoczesnej, popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, 1166 głosów (14,92proc.), Maja Pszczołowska-Mizerska, wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość, 705 głosów (9,02 proc.). Frekwencja wyborcza wyniosła 51,86proc.

Znamy już też skład nowej rady miejskiej. Z KWW Mariusza Olejniczaka weszli do niej: Maria Skalniak, Jarosław Sadowski (w poprzedniej kadencji byli wiceprzewodniczącymi rady miejskiej), Piotr Gołdyn, Grzegorz Cholewczyński, Bernard Jasiewicz, Józef Grabowski, Ewa Chustecka, Waldemar Dutkiewicz (oni też byli radnymi w poprzedniej kadencji), a także: Agnieszka Pakulska, Piotr Zalisz i Ewa Guzik.

Z KWW Słubice 2018 (komitet Nowoczesnej i SLD) weszły: Krystyna Baczyńska (była radną w poprzedniej kadencji)i Alicja Pietrzyk, z KWW Tomasza Pisarka - Rafał Mazurek (był także radnym w poprzedniej kadencji), do rady dostał się też Daniel Szurka startujący z własnego komitetu (także był radnym  w poprzedniej kadencji).

- Jestem dumny z tego, że do nowej rady miejskiej w Słubicach, która liczy 15 radnych, weszło aż 11osób z mojego komitetu wyborczego - komentuje Mariusz Olejniczak. - Radość jest tym większa, że ośmiu radnych zasiadało w poprzedniej radzie miejskiej, a to pokazuje, że to wszystko, co wspólnie robiliśmy do tej pory zostało bardzo dobrze ocenione przez mieszkańców - dodaje.

Autor: Beata Bielecka | 22 października 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one