Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

To była muzyczna uczta w mistrzowskim wykonaniu!

Mozart stworzył „Czarodziejski flet”, a Agnieszka Duczmal zaczarowała wczoraj smyczki…Przekonali się o tym ci, którzy 7 marca, uczestniczyli w kościele pw. NMP Królowej Polski w Słubicach, w koncercie Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” zorganizowanym, przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, w ramach polsko-niemieckiego festiwalu Dni Muzyki nad Odrą. W koncercie uczestniczyła m.in. zastępca burmistrza Adriana Dydyna- Marycka i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

W klimat wieczoru, w czasie którego królowały smyczki, orkiestra wprowadziła słuchaczy „Czterema porami roku” Astora Piazzolli. Utrzymana w duchu tanga, czteroczęściowa suita, nawiązującą do znanego utworu Antonio Vivaldiego, z partiami solowymi granymi na skrzypcach przez Jarosława Żołnierczyka, zachwyciła publiczność.

– Cały koncert był przepiękny, ale Piazzolla magiczny! To było jak taniec pomiędzy epoką Vivaldiego i argentyńskim tangiem, połączenie dwóch różnych światów, muzyki, kontynentów – zachwalała słubiczanka Dorota Rutka, która wybrała się na koncert ze swoją rodziną. – Wszyscy byliśmy zachwyceni nie tylko muzyką, ale też mistrzowskim wykonaniem – dodała.

"Cuatro Estaciones Portenas" orkiestra zagrała po raz pierwszy w 2008 roku, świętując jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Agnieszki Duczmal i działalności "Amadeusa". Dzięki muzyce publiczność wędrowała wczoraj po różnych zakątkach świata. Rosyjski kompozytor Lew Konstantynowicz Knipper zabrał słuchaczy na Bliski Wschód. Orkiestra Agnieszki Duczmal wykonała jego „Radif”, suitę na tematy irańskie. W programie znalazła się także Suita św. Pawła Gustava Holsta, pochodzącego z łotewskiej rodziny Anglika, którego interesowały pieśni ludowe oraz dawna muzyka religijna i taneczna. Suita św. Pawła nawiązuje do tradycyjnych pieśni (Green sleeves) oraz renesansowych tańców angielskich i irlandzkich. Publiczność usłyszała też finał uwertury do „ Wilhelma Tella”.

Tegorocznej edycji „Dni muzyki nad Odrą” towarzyszy przesłanie „Tradycja i przełom”. Festiwal, który po raz 25 jest przygotowywany wspólnie w wymiarze międzynarodowym przez frankfurcką salę koncertową i Filharmonię Zielonogórską, przy współpracy z Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, potrwa do 22 marca.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie: www.musikfesttage.de

Autor: Beata Bielecka | 8 marca 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one