Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Ci sportowcy to nasza duma!

Małgorzata Krzyżan i jej trener Oleg Pachol, odebrali dziś, podczas sesji rady miejskiej, gratulacje z okazji przyznania im nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Natomiast: Jakub Czak, Patryk Cichosz Dzyga, Sebastian Świtoński, Emilia Kulas, Igor Ławrynowicz, Dominika Jakubowska, Paulina Polańska, Marta Wroniewicz i Adrian Gasiewicz otrzymywać będą od gminy stypendia.

- Serdecznie Wam wszystkim gratuluję!- mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podkreślając, że za sukcesem zawodników zawsze stoją ich rodzice i trenerzy. – Za to wsparcie ogromnie dziękuję – dodał. Zapowiedział też, że w przyszłym roku gmina będzie chciała zwiększyć kwotę pieniędzy, które od dwóch lat rezerwuje na nagrody i stypendia sportowe. – Znacząco zwiększyć – doprecyzował przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński, który także gratulował wyróżnionym sportowcom.

Nagrody i stypendia zostały przyznane słubiczanom na mocy uchwały Rady Miejskiej z 25 kwietnia tego roku.

M. Krzyżan uhonorowano za zajęcie drugiego miejsca w zawodach rangi mistrzostw świata masters w rzucie dyskiem, J. Czaka za mistrzostwo Polski w biegach przez płotki.

S. Świtoński to zdobywca drugiego miejsca w mistrzostwach świata oraz pierwszego w mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Stypendystom gminy został też reprezentant kadry siatkarzy P. Cichosz Dzyga, który ma na swoim koncie pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy wschodniej oraz E. Kulas, mistrzyni Polski BJJ w kategorii NO DI Młodszy Junior.

Wśród wyróżnionych znaleźli się też: I. Ławrynowicz, brązowy medalista mistrzostw Polski BJJ w kategorii NO DI dla dzieci i młodzieży, D. Jakubowska, która zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polski w kikboksingu, P. Polańska wicemistrzyni Polski U16, M. Wroniewicz, zawodniczka kadry narodowej juniorek piłki ręcznej i A. Gasiewicz z kadry narodowej niesłyszących w piłce siatkowej.

Sportowcom podczas sesji towarzyszyli rodzice i bliscy, nie kryjąc dumy z powodu sukcesów swoich dzieci czy krewnych. 

Autor: Beata Bielecka | 30 maja 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one