Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Melioracje? Trwają prace

65 tys. zł wyda gmina Słubice na prace melioracyjne. Przeznaczymy na to 65 tys. zł. Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy jest na ukończeniu.
Prace te polegają na wykoszeniu skarp Kanału Czarnego oraz 15 kilometrów rowów szczegółowych na terenie Słubic oraz oczyszczeniu dna kanału, tak by woda mogła nim swobodnie płynąć. Te prace są już w toku. Drugi etap zaplanowano na jesień.

Wtedy powtórzony zostanie zakres obecnych robót. Cała inwestycja ma się zakończyć do 31 października. Przetarg na wykonanie prac melioracyjnych wygrała słubicka firma Chruściel. - Prace melioracyjne wykonujemy co roku przeznaczając na nie z budżetu niemałe pieniądze – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz, przypominając, że w ubiegłym roku była to kwota 90 tys. zł. – Teraz mamy suszę, ale przy dużych opadach deszczu brak systematycznej konserwacji rowów melioracyjnych może powodować zalewanie piwnic i ogródków czy podtopienia gruntów. Niezależnie od pogody o rowy trzeba dbać i to robimy – dodaje burmistrz.

Autor: Beata Bielecka | 24 sierpnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one