Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Umowa podpisana. Dzięki gminie do mieszkańców dojedzie nowa karetka

350 tys. zł przeznaczy gmina na zakup nowej karetki dla szpitala powiatowego w Słubicach. Ma służyć mieszkańcom naszej gminy. – To dla nas ogromna pomoc – dziękowała burmistrzowi Tomaszowi Ciszewiczowi, prezes lecznicy Małgorzata Krasowska po podpisaniu dziś (12 września 2018 r.) w magistracie umowy na dofinansowanie.

Jak wyjaśniła Małgorzata Żukrowska, koordynatorka ratownictwa medycznego w słubickim szpitalu, będzie to karetka z najwyższej jakości sprzętem medycznym dedykowana wyłącznie mieszkańcom gminy Słubice. Znajdzie się w niej m.in. nowoczesny defibrylator, który zastąpi dotychczas używany przestarzały już sprzęt do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Jak podkreślała M. Żukrowska będzie ważył ok. 8 kg. Obecnie stosowany defibrylator zmusza ratowników do dźwigania 20 kg urządzenia, co w przypadku konieczności zabrania z karetki większej ilości sprzętu, spowalnia akcję ratunkową. Karetka zostanie też wyposażona w krzesło na gąsienicach, które ułatwi transport chorego z wyższych pięter budynków.

– Tabor szpitala jest już mocno zużyty i bez wsparcia samorządu nie bylibyśmy w stanie sprostać obowiązującym dziś wymogom – mówiła prezes lecznicy.

- Dziękuję radnym, że przychylili się do prośby o dofinansowanie zakupu karetki, bo bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze – podkreślał burmistrz dodając, że od wielu lat gmina pomaga powiatowemu szpitalowi dofinansowując różne zakupy.

Autor: Beata Bielecka | 12 września 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one