Słubice

  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

ZARZĄDZENIE NR 205/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 24 maja 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum uczczono 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

23 maja br. w Collegium Polonicum odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Wśród zaproszonych gości był m.in. burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. W liście gratulacyjnym, przekazanym rektorowi prof. Andrzejowi Lesickiemu, podkreślił, że UAM to uczelnia z misją, która swoim studentom zaszczepia najważniejsze wartości, co sprawia, że oprócz wspaniałego wykształcenia otrzymują także wiedzę, jak żyć, by tworzyć dobro wspólne, szanować drugiego człowieka, czuć społeczną empatię.

Więcej Drukuj

Tej wystawy nie przegapcie!

7 czerwca o 18.00, Brandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zaprasza do frankfurckiego ratusza na wystawę „Ze środka - Eduardo Chillida, Hans-Hendrik Grimmling“, z oprowadzaniem w języku polskim. Wstęp 4 euro.

Więcej Drukuj

Dwumiasto zaprezentuje się na Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Kto nam w tym pomoże?

W tym roku Słubice i Frankfurt nad Odrą ponownie zaprezentują się z projektem "Playground Europe" na Festiwalu Pol'and'Rock. Poszukujemy współorganizatorów, którzy chcieliby wspólnie z nami stworzyć interaktywny i urozmaicony program, ukazujący codzienne życie w Dwumieście. Zapraszamy instytucje i podmioty z obu stron Odry, szczególnie te, które zajmują się kształceniem formalnym i nieformalnym, do zaprezentowania na festiwalu swojej oferty w formie interaktywnych warsztatów.

Więcej Drukuj

W niedzielę spotkanie miłośników starych motocykli

Fanów Simsonów, Junaków i innych marek starych motorów czeka nie lada gratka. W niedzielę, 26 maja, na parkingu przed Urzędem Miejskim w Słubicach (ul. Akademicka 1) spotkają się miłośnicy tych jednośladów. Zlot rozpocznie się o 12.00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.

Więcej Drukuj

To będzie niesamowity weekend dla dzieci z mnóstwem atrakcji!

Dzień Dziecka tuż, tuż, a to oznacza, że trzeba rezerwować sobie czas, bo gmina Słubice oraz Fundacja Grupy Pomagamy przygotowały dla maluchów tak bogaty program, że świętować będą aż dwa dni!
1 czerwca, od 13.00 do 18.00, w wielki plac zabaw zamieni się deptak przy ul. Jedności Robotniczej. To tam Gmina Słubice organizuje transgraniczny Dzień Dziecka, na który zaprasza maluchy z obu stron Odry. Będą tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru, wspinać się po ściance…

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji boiska sportowego w Drzecinie

Ogłoszenie w BZP nr 550568-N-2019 z dnia 2019-05-22 r.

Więcej Drukuj

Gmina szuka chętnych do pracy w Urzędzie Miejskim

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na cztery, wolne stanowiska urzędnicze. Poszukiwany jest informatyk oraz pracownicy do spraw: komunalnych, ochrony środowiska oraz księgowości podatkowej. Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Słubice oraz w załącznikach poniżej.

Więcej Drukuj

INFORMACJA DLA WYBORCÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH - dowóz do lokalu wyborczego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.05.2019 r. w trakcie Wyborów do Parlamentu Europejskiego wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać pod bezpłatny numer alarmowy Straży Miejskiej 986, lub numer : 95 7372000 potrzebę dowiezienia do lokalu wyborczego w celu udziału w wyborach.

Więcej Drukuj

Zarządznenie 202/2019 - wykaz nieruchomości do sprzedaży

Zarządzenie nr 202/2019 Burmistrza Słubic z dnia 20 maja 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Muminki i przyjaciele pięknie przedstawione przez dzieci

Słubicka biblioteka była organizatorem rodzinnego konkursu plastycznego „Muminki i przyjaciele”, w którym wzięło udział 16 drużyn z całego powiatu słubickiego. Z dziećmi do stworzenia prac usiedli razem rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie.
Komisja jednogłośnie stwierdziła, że najciekawsze prace przygotowali: Artur Nikodem z Połęcka (8 lat) z mamą, siostrą i babcią oraz Wiktoria Głodna (5 lat) i Małgorzata Głodna (7 lat) z Ośna lubuskiego, którym pomogła mama. Oni zdobyli ex aequo pierwsze miejsce.

Więcej Drukuj

Nasze młodsze piłkarki ręczne mistrzyniami województwa lubuskiego!

15 maja 2019 r. w Słubicach odbył się finałowy turniej piłki ręcznej dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze) Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z: SP 1 Słubice, SP Lubrza, PSP 7 Żagań i SP 14 Zielona Góra.
Młodsze dziewczęta z UKS JEDYNKA wyraźnie pozazdrościły swoim starszym koleżankom, które miesiąc temu zdobyły mistrzostwo województwa. Młodziczki młodsze także sięgnęły po mistrzowski tytuł zdecydowanie wygrywając turniej finałowy. - W całym cyklu rozgrywek nie przegrały żadnego spotkania - mówi o nich z dumą trener Jerzy Grabowski.

Więcej Drukuj

Tę wystawę we Frankfurcie będzie można zwiedzić z tłumaczem

Brandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na polsko-niemieckie oprowadzanie po wystawie "Odbiegając od normy..." w Packhof we Frankfurcie nad Odrą w piątek, 17 maja o 18.00. Kustosz Jeannette Brabenetz wraz z Natalią Majchrzak ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Współpracy przedstawi prace frankfurckiego artysty Ataka oraz Blexbolexa i Anke Feuchtenberger. Opłata za wstęp wraz z oprowadzaniem i tłumaczeniem na język polski wynosi 4 €.

Więcej Drukuj

Ależ oni mają wiedzę. Zagięliby niejednego dorosłego!

Michalina Grontkowska, Amelia Korczak i Cyprian Jurkowski z Gimnazjum nr 1 w Słubicach zwyciężyli w konkursie wiedzy historycznej „ Polska droga do wolności 1980-1990”, który odbył się dziś, 16 maja 2019 roku w Górzycy. Rywalizowało 14 drużyn z całego powiatu słubickiego. Konkurs zorganizowały gminy: Słubice, Górzyca, Cybinka, Rzepin, Ośno Lubuskie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Był on jednym z elementów wspólnych obchodów 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Więcej Drukuj

Pobiesiadują przy piosence

Kultywując tradycję lat ubiegłych, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z zespołem Konsonans zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Biesiada bez granic”. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Na cygańską nutę”. Przegląd rozpocznie się o godz. 12.30 w sali koncertowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w najbliższą sobotę 18 maja. Kilkanaście zespołów z całego regionu zaprezentuje znane i lubiane utwory. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.

Więcej Drukuj

W piątek, 17 maja, Urząd Miejski w Słubicach, od 12.30 do 16.00, będzie zamknięty

Z powodu pogrzebu pracownika Urzędu Miejskiego w Słubicach, 17 maja nastąpi przerwa w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Słubicach. Przepraszamy za utrudnienia.

Więcej Drukuj

Stwórzmy razem atlas ulubionych miejsc w Słubicach i Frankfurcie

Macie swoje ulubione miejsca w Słubicach i Frankfurcie? Pokażcie nam je, opiszcie i wspólnie stwórzmy niecodzienny atlas " 200 ulubionych miejsc w Dwumieście". Z Waszych propozycji powstanie książka i film, w których przedstawimy Słubice i Frankfurt z Waszej osobistej perspektywy.

Więcej Drukuj

Antku, odszedłeś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić...

Jest taki ból, o którym lepiej nie mówić, ponieważ prawdziwie może go tylko wyrazić milczenie...
Z ogromnym żalem pożegnamy w piątek 17 maja 2019 roku o godz. 14.00, na cmentarzu komunalnym w Słubicach, naszego Kolegę i Przyjaciela Antoniego Chomika. Wcześniej o 13.00, w kościele Ducha Świętego odprawiona zostanie msza święta. Antek, pracował w Urzędzie Miejskim w Słubicach od 22 lat. Widok Jego pustego biurka przepełnienia nas wszystkich niewyobrażalnym smutkiem. Rodzinie Antka, Jego Przyjaciołom i wszystkim, których ta śmierć poruszyła składamy najszczersze kondolencje: Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński i radni

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z planem zagospodarowania terenu przy Al. Niepodległości w Słubicach - budowa pl. zabaw dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszenie BZP nr 547495-N-2019 z dnia 2019-05-14 r.

Więcej Drukuj

Szczypiornistki powalczą u nas o finał!

W środę, 15 maja o 9.30 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie rozgrywek w ramach finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Udział w rozgrywkach wezmą: SP 1 Słubice, PSP 7 Żagań, SP Lubrza i SP 14 Zielona Góra. Jako pierwsze na boisko wyjdą o 10.00 zawodniczki z Zielonej Góry i Lubrzy, a o 11.00 rozpocznie się mecz gospodarzy: SP 1 Słubice ze szczypiornistkami z Żagania. Jak informuje trener słubiczanek Jerzy Grabowski zwyciężczynie turnieju awansują do finału krajowego.

Więcej Drukuj

W środę odbędzie się szkolenie obwodowych komisji wyborczych

15 maja w Urzędzie Miejskim w Słubicach organizowane są szkolenia dla osób, które w wyborach do Parlamentu Europejskiego, będą zasiadać w komisjach wyborczych. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Lubuszanie debatowali o tym, co nam dała Unia Europejska

Doświadczamy ich na co dzień, często o tym nie myśląc. Mowa o korzyściach płynących z wstąpienia Polski do UE, dzięki któremu od 15 lat czerpiemy ze Wspólnoty wszystko, co najlepsze. 9 maja w Słubicach, na Pikniku Europejskim, dyskutowano o tym w trakcie debaty „Europejki i Europejczycy rozmawiają”. Jednym z uczestników spotkania był członek zarządu Marcin Jabłoński, wśród gości był burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Niemiecka dziennikarka opowie, za co pokochała Polskę i Polaków

W środę, 15 maja br. o 17:00 Biblioteka Collegium Polonicum i Fundacja Archiwum Literackie Karla Dedeciusa zapraszają na spotkanie autorskie z Andreą-Yvonne Müller – niemiecką dziennikarką zafascynowaną Polską. Wszystko zaczęło się od jej pierwszego urlopu w Polsce - tuż za granicą zachorował jej syn, kilka kilometrów dalej zepsuł się samochód, a brak rezerwacji pokoi w środku sezonu nad morzem okazał się mocno kłopotliwy. Andrea Müller do dziś wspomina tych wszystkich Polaków, którzy tamtego lata stanęli na jej drodze i jej pomogli. Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki.Wstęp wolny!

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt na europejskim muralu

Ma około 25 metrów długości, na jego pomalowanie zużyto ponad 150 puszek farb... Odsłonięty w Dniu Europy mural, który powstał na zlecenie Gminy Słubice, symbolizuje naszą obecność w Unii Europejskiej.

Więcej Drukuj

Radni ze Słubic i Frankfurtu uchwalili wspólny plan działania na kolejne 10 lat

Transgraniczne kształcenie, rozwój gospodarki, przyciąganie inwestorów, wspólna infrastruktura komunalna i rynek usług, a także włączenie mieszkańców w proces integracji oraz tworzenie nowych płaszczyzn wymiany informacji – na tym m.in. opiera się Słubicko-Frankfurcki Plan Działania 2020-2030, uchwalony 9 maja, podczas wspólnej sesji rad miejskich. Radni przyjęli go jednogłośnie.

Więcej Drukuj

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach

Szanowni Państwo, w załączniku znajdziecie informację na temat ogłoszonego przez burmistrza Słubic konkursu na dyrektora SP nr 3.

Więcej Drukuj

Agnieszka Holland nagrodzona przez Viadrinę

W pełnym emocji wystąpieniu na rzecz otwartej Europy i przeciw populistycznym i nacjonalistycznym ruchom reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland odebrała 9 maja br. 19. Nagrodę Viadriny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina za zaangażowanie na rzecz europejskiego porozumienia. Burmistrz Mariusz Olejniczak pogratulował Agnieszce Holland, że dołączyła do grona wybitnych osobistości, które w szczególny sposób przyczyniają się do międzykulturowego dialogu, tak ważnego w dzisiejszym podzielonym świecie.

Więcej Drukuj

Od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Jest co dziś świętować!

Symulacją posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Collegium Polonicum, z udziałem uczniów ze Słubic, Nowej Soli, Beeskow i Guben, rozpoczęliśmy dziś, 9 maja, w dwumieście Słubice-Frankfurt, obchody Dnia Europy.
Burmistrz Mariusz Olejniczak, zwracając się do młodych uczestników debaty o przyszłości Unii Europejskiej mówił, że wprawdzie znalazła się ona na historycznym zakręcie z powodu Brexitu, to jednak jest przekonany, podobnie jak miliony osób w wielu krajach, że nadal stanowi ona siłę i wartość.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 192/2019 Burmistrza Słubic z dnia 7 maja 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży

Więcej Drukuj

74 lata temu zapanował pokój. Pamiętamy i dziękujemy tym, którym to zawdzięczamy!

Gmina Słubice uczciła dziś, 8 maja 2019 roku, 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Na placu przed urzędem gościliśmy żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy m.in. prezentowali pojazdy i sprzęt wojskowy. - Rocznica, którą dziś obchodzimy przywołuje pamięć milionów ofiar, które pochłonęła II wojna światowa, najbardziej krwawy konflikt w dziejach Europy - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i dodaje, że jesteśmy winni pamięć tym, którzy wywalczyli pokój, często oddając za to swoje życie.

Więcej Drukuj

Naszym bibliotekarzom składamy najserdeczniejsze życzenia!

8 maja obchodzimy ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim pracownikom naszych bibliotek za wspaniałą pracę i życzyć, żebyście Państwo nadal tak pięknie wprowadzali mieszkańców w świat literatury. Rację miał Umberto Eco, który mawiał, że " kto czyta książki, żyje podwójnie". Dlatego serdecznie dziękujemy za propagowanie czytelnictwa i upowszechnianie wiedzy. Niech się też Państwu wiedzie w życiu zawodowym i osobistym.
Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński

Więcej Drukuj

Od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Świętujmy jutro razem!

9 maja to w słubickim kalendarzu podwójne święto. Wspólnie z Frankfurtem będziemy gospodarzem Dnia Europy, ale też włączyliśmy się w organizację pikniku europejskiego „lubuskiechallenge – Łączy nas przyszłość”, z okazji 15.rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, na który zapraszamy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Atrakcji jest mnóstwo!

Więcej Drukuj

W środę 8 maja, od 11.30 do 14.00, Urząd Miejski będzie zamknięty

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia, ale tego dnia pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach będą uczestniczyć w pogrzebie Kolegi i Przyjaciela Krzysztofa Gancarza, który zmarł 4 maja 2019 roku.

Więcej Drukuj

Biblioteka ogłasza amnestię dla zapominalskich!

W maju, podobnie jak w ubiegłych latach, słubicka biblioteka nie będzie pobierać żadnych regulaminowych opłat od czytelników za przetrzymywane książek. Jest to dobra okazja, aby uregulować zaległości i oddać książki, których zwrot już dawno minął.
- Zatem czytelniku, jeśli masz w domu zaległe książki jest to dla Ciebie szansa, by bez żadnych konsekwencji, oddać je do biblioteki - zachęcają pracownicy biblioteki i ogłaszają maj miesiącem przebaczenia.

Więcej Drukuj

Politycy z obu stron Odry będą dyskutować o współpracy transgranicznej i Europie

„Europa w Dwumieście. Porozmawiajmy!” – taki tytuł nosi dyskusja z udziałem polskich i niemieckich posłów i kandydatek w wyborach do Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w środę, 15 maja o godz. 18.15, w sali Logensaal Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Logenstraße 11.Swój udział w dyskusji potwierdzili europosłowie: dr Christian Ehler, Europejska Partia Ludowa (EPL) / CDU, Tadeusz Zwiefka, EPL / PO, Helmut Scholz, Linke / Zjednoczona Lewica Europejska/Nordycka Zielona Lewica (ZLE/NZL), Elżbieta Anna Polak, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, Marszałek Województwa Lubuskiego i Hanna Steinmüller, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z okręgu Berlina partii Zielonych.

Więcej Drukuj

Ta wystawa przybliży literackich i filmowych bohaterów z krajów Unii Europejskiej

Serdecznie zapraszamy 9 maja o 13.00 do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na otwarcie wystawy „Znani i lubiani bohaterowie literaccy lub filmowi z krajów Unii Europejskiej”. Autorami prac są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, słubickiego Gimnazjum nr 1 oraz klas I-III Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach. Powstały pod okiem nauczycieli: Agnieszki Umińskiej i Jacka Opolskiego.

Więcej Drukuj

Burmistrz weźmie udział we wręczeniu Nagrody Viadriny Agnieszce Holland

Burmistrz Mariusz Olejniczak będzie uczestniczył 9 maja w uroczystości wręczenia 19. Nagrody Viadriny Agnieszce Holland, którą uczelnia uhonoruje za pracę reżyserską. Organizatorzy informują, że w związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności uroczystość odbędzie się w auli Viadriny Auditorium Maximum, Logenstraße 4, a nie jak pierwotnie planowano w Sali Logensaal. Godzina 17.00 pozostaje bez zmian.

Więcej Drukuj

Z ogromnym żalem żegnamy Przyjaciela i Kolegę

W sobotę, 4 maja 2019 roku odszedł od nas wspaniały Kolega i Przyjaciel Krzysztof Gancarz. W Urzędzie Miejskim w Słubicach pracował od blisko sześciu lat. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny. Jego śmierć jest dla nas wstrząsem. Trudno ją pojąć, a jeszcze trudniej się z nią pogodzić. Ale nie umiera ten, kto żyje w pamięci i sercach innych. Ty Krzysiu, w naszych myślach pozostaniesz na zawsze, bo dobrych ludzi po prostu się pamięta. Bliskim Krzysztofa składamy najszczersze kondolencje. Kochani, łączymy się z Wami w bólu, ale też deklarujemy wszelką możliwą pomoc.
Burmistrz Mariusz Olejniczak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński wraz z radnymi

Więcej Drukuj

74.rocznicę zakończenia II wojny światowej będziemy świętować z wojskiem

W środę 8 maja 2019 roku Gmina Słubice zaprasza mieszkańców na pokaz sprzętu wojskowego. Gościć będziemy żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy od 11.00 do 14.00, na placu przy dworcu autobusowym (ul. Akademicka 1) będą prezentować m.in. rosomaka i inne pojazdy wojskowe, którymi dysponuje polska armia.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 189/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 175/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziałów stanowiących własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, oraz w sprawie wyrażenia zgody na zmianę wysokości udziałów i wyrażenia z

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 174/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, powstałym w wyniku przebudowy nieruchomości wspóln

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 173/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniu mieszkalnym, powstałym w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowej cz

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 171/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości - lokalu mieszkalnego stanowiącego zasób Gminy Słubice, przeznaczonego do sprzedaży w formie bezprzetargowej na rzecz najemcy wraz ze sprzedaż

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 170/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniach mieszkalnych, powstałych w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowe

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 169/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, powstałym w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowej części gr

Więcej Drukuj

2 i 3 maja to ważne daty w polskim kalendarzu!

Przed nami majówka, którą wielu z nas będzie spędzać rekreacyjnie. Warto jednak pamiętać, że w tych dniach obchodzimy w Polsce dwa ważne święta. 2 maja to od 2004 roku Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja wspominamy uchwalenie, w 1791 roku, Konstytucji 3 maja. Autorami Konstytucji byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.

Więcej Drukuj

3 maja nie może Was tam zabraknąć!

Wiosna w pełni, nadchodzi majówka, a to znak, że już czas na tradycyjny festyn majowy, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszym mieście. W tym roku zapraszamy na jubileuszową, dwudziestą już edycję tego wydarzenia! Startujemy o 14.00, na boisku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawny "rolniczak"), a do udziału jak zwykle zapraszamy całe rodziny.

Więcej Drukuj

Dzień Europy? Świętujmy razem!

Symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego z udziałem 70 polskich i niemieckich uczniów, spotkanie biskupów z obu stron Odry, którzy rozmawiać będą o chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój, interaktywny rajd pieszy po Frankfurcie i Słubicach, a nawet polsko-niemiecki kurs tańca i hip-hop na granicy...to tylko część propozycji, jakie Dwumiasto przygotowało dla swoich mieszkańców, żeby uczcić wspólnie, 9 maja, kolejny Dzień Europy.

Więcej Drukuj

Przywitaliśmy nowych sołtysów i podziękowaliśmy odchodzącym

Podczas czwartkowej sesji (23 kwietnia) burmistrz Mariusz Olejniczak i radni pogratulowali wyboru osobom, które w kadencji 2019-2024 będą stać na czele sołectw.
Od 10 do 16 kwietnia mieszkańcy wsi wybierali swoich przedstawicieli. W Drzecinie sprawy sołectwa, na kolejną kadencję, powierzyli Ryszardowi Świderskiemu, w Golicach Rafałowi Mazurkowi, w Kunicach Ewie Guzik, w Rybocicach Jerzemu Siedlarzowi, a w Nowych Biskupicach Zbigniewowi Ziętkowi. W Pławidle sołtysem została Sylwia Lisiak, w Kunowicach Paweł Sokołowski, w Lisowie Andrzej Zbrożek, w Starych Biskupicach Sylwia Wieliczko, w Nowym Lubuszu Jonatan Stawarski, a w Świecku Henryk Gocki.

Więcej Drukuj

Biskupi z Polski i Niemiec będą dyskutować o chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój

Katolickie Centrum Studenckie w Słubicach zaprasza na polsko-niemieckie spotkanie biskupów, które odbędzie się 9 maja, w Dniu Europy, w Kościele Pokoju we Frankfurcie. W dyskusji na temat: „O chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój. W 80 lat po napaści niemieckiej i zapoczątkowaniu drugiej wojny światowej” wezmą udział m.in. Ks. prof. Henryk Muszyński, Prymas Senior Polski oraz duchowni z Niemiec.

Więcej Drukuj

Starosta podziękował burmistrzowi i radnym za milion złotych na powiatową drogę

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Słubicach zapadła decyzja o przyznaniu dotacji celowej dla powiatu słubickiego na modernizację drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Radni poparli w tym temacie burmistrza Mariusza Olejniczaka (dwie osoby wstrzymały się od głosu), za co serdecznie podziękował obecny na sesji starosta Leszek Bajon. 1 mln zł z budżetu gminy pokryje część wkładu własnego, jakim musi dysponować starostwo, żeby zrealizować tę inwestycję, która będzie realizowana w ramach projektu unijnego. Starosta podkreślił, że nie po raz pierwszy gmina pomaga powiatowi. W końcówce ubiegłego roku, dzięki m.in. wsparciu ze strony gminy (350 tys. zł), powiatowy szpital dostał nową karetkę.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na termomodernizację budynków Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach.

Ogłoszenie BZP nr 541442-N-2019 z dnia 2019-04-25 r.

UWAGA!
Załącznik nr 7 do SIWZ oraz załącznik numer 8 do SIWZ (projekty budowlano-wykonawcze) znajdują się pod linkami:

http://www.slubice.pl/dokumenty/2019termo/zal7termo.zip

http://www.slubice.pl/dokumenty/2019termo/zal8termo.zip

Więcej Drukuj

Jesteśmy samorządem przyjaznym rodzinie!

Gmina Słubice, kolejny rok z rzędu, znalazła się w gronie samorządów aktywnie zaangażowanych w ogólnopolską kampanię " Postaw na rodzinę". Przyznany nam certyfikat to efekt szeregu działań skierowanych do mieszkańców. Zaprosiliśmy rodziny na warsztaty artystyczne, które odbyły się w sołectwach, we wszystkich gminnych przedszkolach odbyły się pikniki rodzinne, w każdej szkole spotkania poświęcone profilaktyce - Proszę przyjąć serdeczne gratulacje! Udział w kampanii potwierdza Państwa troskę o wychowanie przyszłych pokoleń - zaznaczył szef kampanii Maciej Zdziarski.

Więcej Drukuj

Jak oceniacie nasze 15 lat w Unii Europejskiej?

Za kilka dni minie 15 lat odkąd Polska dołączyła do państw tworzących Unię Europejską. Chcemy się dowiedzieć, jak oceniają ten czas słubiczanie. Dlatego wspólnie z portalem słubice24, zachęcamy Was do udziału w sondzie (jest dostępna na stronie: www.slubice24.pl). Podzielcie się z nami opinią, czy odczuwacie korzyści z tego, że jesteśmy częścią UE? Co ma dla Was największe znaczenie: otwarcie europejskich rynków pracy, swobodny przepływ usług, zniesienie kontroli granicznej wewnątrz UE, wzrost gospodarczy, a może zwiększenie znaczenia Polski na arenie międzynarodowej?

Więcej Drukuj

BUGA w Heilbronnie przyciąga turystów

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke wraz z delegacją z dwumiasta, wzięli udział w otwarciu Federalnej Wystawy Ogrodniczej (Bundesgartenschau) BUGA w Heilbronnie, której dokonał prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Więcej Drukuj

To będą niesamowite dwa tygodnie ze sztuką!

W czwartek 25 kwietnia rozpoczyna się 7. edycja festiwalu sztuki „ART | an der Grenze | na granicy“, który potrwa do 10 maja. W programie ponad 45 wydarzeń z wielu dziedzin sztuki: od malarstwa i rysunku przez streetart aż po fotografię i lirykę. Organizatorzy zapraszają m.in. na wystawy, festiwal muzyki ulicznej, warsztaty z rysowania komiksów czy klasycznej chińskiej kaligrafii...Takich atrakcji nie można przegapić!

Więcej Drukuj

Fachowcy podpowiedzą organizacjom pozarządowym jak zdobyć pieniądze

Pomagasz innym? Chcesz zorganizować charytatywny bazarek albo sprzedawać cegiełki, aby pomóc niepełnosprawnym, zwierzętom, wesprzeć szkołę lub bibliotekę? A może prowadzisz klub sportowy i zastanawiasz się jak współpracować ze sponsorami?
Koniecznie przyjdź na najbliższe szkolenie – 8 maja o godz. 17.00 w Sektorze 3 Słubice. Ten inkubator NGO działa przy wsparciu gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Dzięki naszym szczypiornistkom będzie u nas puchar Polski

W końcówce kwietnia (26-28 kwietnia) w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Słubicach odbędzie się wielkie sportowe święto dla kibiców piłki ręcznej. Słubice będą gospodarzem 1/16 Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Młodziczek. Turniej odbędzie się pod patronatem burmistrza Mariusza Olejniczaka.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 162/2019 Burmistrza Słubic z dnia 16 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Polepszenie zagospodarowania ul. Chrobrego

Więcej Drukuj

15 lat w Unii Europejskiej. Uczciliśmy to w dwumieście!

Wspólnym spacerem po moście na Odrze, między Polską a Niemcami, władze Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczciły 18 kwietnia br., razem z przedstawicielkami dwumiasta Słubice i Frankfurt nad Odrą, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej przed piętnastoma laty, 1 maja 2014 r.

Więcej Drukuj

Jutro Niemcy świętują. Urzędy i sklepy będą zamknięte!

Wielki Piątek (Karfreitag) to u naszych sąsiadów za Odrą dzień wolny od pracy. Dlatego zarówno urzędy jak i sklepy są wtedy zamknięte. Urzędy wznowią pracę w wtorek po świętach, natomiast sklepy będą jeszcze otwarte w sobotnie przedpołudnie.

Więcej Drukuj

Pamiętaj. Paląc trawy zabijasz zwierzęta!

Poranione i spalone żywcem zwierzęta to częsty efekt wypalania traw wiosną. Warto o tym pomyśleć zanim bezmyślnie podpali się trawy wierząc, że użyźnia się w ten sposób ziemię. Jest wręcz przeciwnie. Ogień ją wyjaławia. Warto też wiedzieć, że palenie traw jest niezgodne z prawem. A karą może być nawet więzienie!

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z planem zagospodarowania terenu przy Al. Niepodległości w Słubicach - budowa pl. zabaw dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszenie BZP nr 539635-N-2019 z dnia 2019-04-18 r.

Więcej Drukuj

Znamy nazwiska nowych sołtysów. Jak się z nimi skontaktować?

W Gminie Słubice zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. W załączniku znajdą Państwo informację na ten temat oraz kontakt mailowy i telefoniczny do sołtysów wybranych na lata 2019-2024.

Więcej Drukuj

Maluchy wyczarowały w bibliotece kolorowe kury, kurki, kurczaki…

- Ale mamy świetną zabawę! – zachwalała Natalia Adach, mama Zuzi i Hani, wielkanocne warsztaty, na które biblioteka miejska zaprosiła w środę, 17 kwietnia, rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami. W oddziale dla dzieci próżno było szukać wolnego krzesła, bo słubiczanie wiedzą, że w bibliotece dzieci nigdy się nie nudzą!

Więcej Drukuj

Urodziłaś się w 1953 roku i pobierałaś wcześniejszą emeryturę? Sprawdź czy przysługuje Ci wyższe świadczenie!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował właśnie, że kobiety z rocznika 1953, które przeszły w 2008 r. na wcześniejszą emeryturę, zachowały prawo do korzystnego przeliczenia świadczenia. Tak zadecydowali sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. - Mogą one zyskać nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wszystko dlatego, że w przy obliczeniu dożywotniej emerytury nie mają do nich zastosowania obowiązujące od 1 stycznia 2013 r. przepisy nakazujące potrącenie z ich konta emerytalnego wypłaconych wcześniej świadczeń - informuje Agata Muchowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego.

Więcej Drukuj

Starsi i młodsi przystroili święta

- Podczas warsztatów w Galerii OKNO dekorowaliśmy, ozdabialiśmy, przygotowywaliśmy upominki i jak zawsze dobrze się przy tym bawiliśmy. Było gwarnie, wesoło i twórczo - mówi Anna Panek-Kusz, która z Moniką Elizą Karwowską i Tomaszem Fedyszynem prowadzili wielkanocne warsztaty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Masz problem z obsługa komputera? Ten kurs jest dla Ciebie!

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na bezpłatny kurs komputerowy! Zajęcia trwać będą do końca czerwca. - Na zakończenie każdy z uczestników napisze egzamin i otrzyma certyfikat (ECCC Digcomp), poświadczający zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności - informuje Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Akademia "lAbiRynT" 2019? Zapraszamy!

- Przyjdźcie 25 kwietnia o 17.30 do Galerii OKNO. Zaprezentujemy wam nowe warsztaty fotografii i multimediów dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalistów – zachęcają Anna Panek-Kusz i Michael Kurzwelly, kuratorzy Festiwalu Sztuki i Multimediów „lAbiRynT”. Dodają, że już po raz dziewiąty odbędą się warsztaty artystyczne dla mieszkańców dwumiasta Słubice-Frankfurt, które towarzyszą festiwalowi. Udział w nich jest bezpłatny, chętnych zachęcamy do kontaktu z A. Panek-Kusz, mail: galeriaokno@op.pl lub Michaelem Kurzwelly, mail: arttrans@arttrans.de

Więcej Drukuj

Słubiczanki wyśpiewały sukces!

Zespół Rytmos ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzony przez Annę Adamowicz, a także Sara Egwu James, podopieczna Edyty Kręgiel będą reprezentować w maju nasze miasto podczas finału Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2019 Pro Arte.

Więcej Drukuj

W Starych Biskupicach i Golicach mieszkańcy już też wybrali sołtysów i rady sołeckie

Wtorek, 16 kwietnia, był dniem, ostatnich spotkań wyborczych w gminie Słubice, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów i członków rad sołeckich. W Starych Biskupicach sołtysem została Sylwia Wieliczko, a do rady sołeckiej weszli: Dorota Wieliczko,
Wiesław Sidorowicz i Krzysztof Baranowski. Frekwencja wyborcza wyniosła 11,96 proc. W Golicach sołtysem został Rafał Mazurek, a radę sołecką tworzą: Małgorzata Sibilska, Dawid Wieczorek, Anna Gasiewicz, Beata Wesoła, Anna Stań, Dorota Walczak i Elżbieta Mierzejewska. W głosowaniu wzięło udział 18,16 proc. uprawnionych mieszkańców. Serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

Kogo mieszkańcy Nowych Biskupic i Kunowic obdarzyli zaufaniem?

Od kilku dni trwają wybory sołtysów i rad sołeckich. W poniedziałek 15 kwietnia swoich przedstawicieli wyłonili mieszkańcy kolejnych dwóch sołectw. Na sołtysa Nowych Biskupic wybrali Zbigniewa Ziętka, a Kunowic Pawła Sokołowskiego.

Więcej Drukuj

Umowa podpisana. ZUWŚ rozpoczyna oczekiwaną inwestycję!

Z początkiem maja rozpocznie się inwestycja Zakładu Usług Wodno- Ściekowych, dzięki której część żeliwnych i stalowych rur wodociągowych, wchodzących w skład całego systemu wodociągowego w Słubicach, zostanie wkrótce wymieniona.
Remont prawie 8 km sieci wodociągowej, obejmujący 17 ulic w mieście, m.in. ul. Kopernika, Podchorążych, Mickiewicza, Sienkiewicza, Chrobrego, Chopina, Witosa, a także wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Mieszka I i Wojska Polskiego oraz sieci wodociągowej w ulicy Mieszka I, Wojska Polskiego i Konstytucji 3 Maja, zostanie sfinansowany w głównej mierze przez Unię Europejską.

Więcej Drukuj

Uczmy dzieci segregować odpady

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych. Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.

Więcej Drukuj

Szanowni Państwo,

informujemy, że w czwartek 2 maja 2019 roku Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Słubicach będzie nieczynny.
W zamian za to, zapraszamy w sobotę 25 maja 2019 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Kunic, Rybocic i Świecka wybrali swoich przedstawicieli

12 kwietnia odbyły się wybory w kolejnych trzech sołectwach. W Kunicach rządzić będą kobiety. Na sołtysa wybrano Ewę Guzik, a do rady sołeckiej weszły: Justyna Gałek, Anna Fedorowicz, Marta Jędrzejczak, Grażyna Seweryn i Sylwia Bąkowska. Frekwencja wyborcza wyniosła 25,53 proc. W Rybocicach sołtysem został: Jerzy Siedlarz, a radę sołecką tworzą: Janusz Pabisiak, Gabriela Adamów, Grzegorz Cały, Danuta Banaszek i Grzegorz Majewski. Do wyborów poszło 12,78 proc. mieszkańców. Niewiele więcej, bo 17,67 proc. głosowało w Świecku. Sołtysem tej miejscowości został Henryk Gocki, a do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Sylwię Cor, Zenonę Gira, Roberta Stranza, Artura Pankowskiego i Elżbietę Stranz. Gratulujemy!

Więcej Drukuj

Uwaga mieszkańcy. 2 maja Urząd Miejski w Słubicach będzie zamknięty!

Informujemy, że w czwartek 2 maja 2019 roku Urząd Miejski w Słubicach będzie nieczynny. W zamian za to, zapraszamy mieszkańców i interesantów w sobotę 25 maja 2019 roku.

Więcej Drukuj

Z powodu zebrań wiejskich nie będzie dziś przyjęć interesantów

Burmistrz Mariusz Olejniczak jest zmuszony odwołać, w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, przyjęcia interesantów. Powodem jest udział burmistrza w zebraniach wiejskich, podczas których mieszkańcy Nowych Biskupic oraz Kunowic będą wybierać sołtysów i rady sołeckie. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Więcej Drukuj

Masz uwagi? Zgłoś!

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „Dla słubickiej przyrody”, w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Więcej Drukuj

Wielkanocna tradycja też nas w dwumieście łączy

- Jaka piękna pisanka! – wołały przedszkolaki z obu stron Odry, które spotkały się dziś (12 kwietnia) z burmistrzami Słubic i Frankfurtu nad Odrą: Mariuszem Olejniczakiem i Rene Wilke. – Zobaczcie, jakie zabawne zdjęcie można sobie tu zrobić – stwierdzili obaj burmistrzowie wkładając głowy do specjalnie przygotowanej do tego pisanki.

Więcej Drukuj

Jonatan Stawarski sołtysem Nowego Lubusza, a Sylwia Lisiak - Pławidła

W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku swoich przedstawicieli wybierali mieszkańcy Nowego Lubusza i Pławidła. W Nowym Lubuszu w zebraniu wzięło udział 61 osób, co stanowi 29,46 proc. uprawnionych do głosowania. Sołtysem został Jonatan Stawarski, a do rady sołeckiej weszli: Dorota Białas, Halina Prusinowska, Dariusz Leszcz, Sławomir Kołowiecki i Mariusz Tomasz Pawłowski.
W Pławidle na uprawnionych do głosowania 225 mieszkańców, w wyborach wzięło udział 27, co stanowi 12 proc. wyborców. Sołtysem została Sylwia Lisiak, a radę sołecką utworzyli: Kamila Sąpór, Oksana Gościk, Dorota Załęska i Andrzej Lisiak.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na bieżące utrzymanie zieleni miejskiej w obrębie miasta Słubice w 2019 roku

Ogłoszenie w BZP nr 537060-N-2019 z dnia 2019-04-12 r.

Więcej Drukuj

W Lisowie i Drzecinie mieszkańcy wybrali już sołtysów i rady sołeckie. Kolejne zebrania w najbliższych dniach

10 kwietnia 2019 roku, w Lisowie i Drzecinie odbyły się zebrania, podczas których mieszkańcy sołectw wybierali swoje władze na lata 2019 -2024. Sołtysem Lisowa został Andrzej Zbrożek (nie miał kontrkandydata), a członkami rady sołeckiej: Tomasz Pietrow, Łukasz Świetliński, Iwona Zbrożek, Mirosław Kuśmierek. Do głosowania uprawnionych było 170 mieszkańców, udział wzięło: 44. Frekwencja wyborcza wyniosła 25,88%. W Drzecinie wybory wygrał dotychczasowy sołtys Ryszard Świderski (kandydowały trzy osoby). Członkami rady sołeckiej zostali: Ilona Nowaczewska, Paweł Kaczmarczyk, Anna Ginter, Natalia Nowak i Andzelika Menartowicz. W głosowaniu wzięły udział 83 osoby na 311 uprawnionych. Frekwencja wyborcza wyniosła 26,68%. Sołtysom i radom sołeckim serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 158/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Egzaminy w gimnazjach i szkołach podstaowych bez zakłóceń

Burmistrz Mariusz Olejniczak wraz z dyrektorką Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolantą Skręty byli dziś w części gminnych placówek oświatowych, żeby zapoznać się z sytuacją, do jakiej doszło w związku ze strajkiem nauczycieli.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy sołectw gminy Słubice będą wybierać sołtysów i członków rad sołeckich

Od 10 do 16 kwietnia 2019 roku przeprowadzone zostaną wybory sołeckie. Już dzisiaj, 10 kwietnia serdecznie zapraszamy do udziału w zebraniu mieszkańców Lisowa oraz Drzecina. W kolejnych dniach swoich przedstawicieli będą wybierać mieszkańcy: Nowego Lubusza, Pławideł, Kunic, Świecka, Rybocic, Nowych Biskupic, Kunowic, Starych Biskupic i Golic. Zebrania odbywać się będą w świetlicach wiejskich. W załączniku znajdziecie Państwo harmonogram zebrań. Zachęcamy do udziału, bo to od Państwa wyborów zależała będzie przyszłość waszych lokalnych wspólnot.

Więcej Drukuj

Eksperci podpowiedzą jak zdobyć unijne wsparcie

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” zaprasza na szkolenie informacyjne „Zasady realizacji projektów za pośrednictwem Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014 – 2020“ oraz w zakresie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. w godzinach 11:00-13:00, w Urzędzie Miejskim w Słubicach przy ul. Akademickiej 1.

Więcej Drukuj

Malowali jajka i robili palmy. Całymi rodzinami!

Gmina Słubice kolejny rok z rzędu uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę!” Wczoraj rozpoczęliśmy ją warsztatami świątecznymi w Nowych Biskupicach. Kolejne będą w czwartek, 11 kwietnia o 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Słubicach. Zapraszamy na nie emerytów i ich rodziny. Znów będziemy malować jajka, pleść wianki i robić inne świąteczne ozdoby.

Więcej Drukuj

Syreny przypomniały o Smoleńsku

Dziś o 8.41 zawyły syreny alarmowe obrony cywilnej w Słubicach. W ten sposób gmina upamiętniła ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z żoną, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych, a także załoga samolotu. Delegacja polska leciała do Smoleńska na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Więcej Drukuj

W tych dniach autobusy miejskie pojadą inaczej

12 i 14 kwietnia autobusy komunikacji miejskiej, nr 1, 5 i 6 pojadą nieco inaczej niż zwykle. Powodem jest organizowana w piątek 12 kwietnia droga krzyżowa ulicami Słubic i Frankfurtu, natomiast 14 kwietnia odbędzie się maraton rowerowy. Szczegóły w załącznikach.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na likwidację dzikich wysypisk na terenie miasta i gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 535540-N-2019 z dnia 2019-04-09 r.

Więcej Drukuj

Prezydent Andrzej Duda pogratulował burmistrzowi współpracy z sąsiadami zza Odry

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się dziś, 8 kwietnia 2019 roku, na placu przed biblioteką miejską, z mieszkańcami Słubic. W spotkaniu z głową państwa wzięli udział m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, słubiccy radni, włodarze sąsiednich gmin oraz nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą. Po spotkaniu z mieszkańcami prezydent dokonał w bibliotece wpisu do księgi pamiątkowej miasta.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 149/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

Słubice, wykaz zbiorowy

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 146/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ul. Plac Przyjaźni, garaż murowany

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 145/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ul. Jagiełły, garaż blaszany

Więcej Drukuj

Dzieci zbierając nakrętki pomagają spełnić marzenie chorej Wiktorii

- Uczenie dzieci empatii i pomocy innym jest bardzo ważne, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, żeby wziąć udział w zbieraniu nakrętek dla Wiktorii Klińskiej, cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości, która dzięki tej akcji dostanie swój wymarzony, specjalistyczny rower – mówi Renata Cembrowicz, dyrektorka słubickiego przedszkola „Krasnal Hałabała”.

Więcej Drukuj

Agnieszka Holland laureatką tegorocznej Nagrody Viadriny

Reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland została laureatką 19. Nagrody Viadriny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wielokrotnie nagradzana twórczyni filmowa odbierze nagrodę w czwartek, 9 maja o godz. 17.00 w sali Logensaal, Logenstraße 11 we Frankfurcie nad Odrą. Laudację wygłosi Marion Döring, dyrektor Europejskiej Akademii Filmowej.
Uroczystość będzie tłumaczona symultanicznie na język polski. Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają na pokaz uhonorowanego Srebrnym Niedźwiedziem festiwalu Berlinale filmu Agnieszki Holland "Pokot", który odbędzie się w kinie CineStar we Frankfurcie nad Odrą. Wieczór filmowy połączony z rozmową z reżyserką rozpocznie się o godz. 19.30, wstęp bezpłatny. Pokaz filmu odbędzie się dzięki współpracy z festiwalem Film Polska, Festiwalem Filmowym w Cottbus i stowarzyszeniem Kleines Kino e.V.

Więcej Drukuj

facebook google plus one