Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Blisko 2 mln zł na remonty w gminnych placówkach oświatowych

- Wakacje to zawsze czas, który wykorzystujemy na remonty w szkołach i przedszkolach i tak jest też w tym roku. Nie ma placówki, w której by się coś nie działo – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.
W prawdziwy plac budowy zamieniło się m.in. pierwsze piętro przedszkola nr 1 „Jarzębinka”. Trwa tam remont trzech sal i dwóch łazienek dla dzieci. Z budżetu gminy radni przeznaczyli na tę inwestycję 140 tys. zł. W planach jest jeszcze modernizacja windy towarowej, na co pójdzie kolejne 31 tys. zł.

Więcej Drukuj

Słubiccy policjanci dziś świętują. Burmistrz pogratulował im sukcesów!

Burmistrz Mariusz Olejniczak uczestniczył dziś w Collegium Polonicum w uroczystym spotkaniu z okazji Święta Policji. - Składam wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Policji. W tym roku szczególnie wyjątkowego, bo obchodzonego w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej - zaznaczył.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 275/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 16 lipca 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do użyczenia

przeznaczenie : Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach

Więcej Drukuj

Bieg bez granic? Słubiczanie pokazali moc!

Ależ to były emocje! 4. edycję „Biegu bez granic - Lauf ohne Grenzen”, który był częścią Miejskiego Święta Hanzy, które odbyło się w ostatni weekend, wygrał po raz kolejny Hähnel Hannes z Frankfurtu, ale drugie miejsce zajął słubiczanin Rafał Borowiak, nasz utalentowany triatlonista. Świetnie pobiegła też Ola Guzik, która była druga wśród pań.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na podwórkowe warsztaty!

Stowarzyszenie po Prostu i słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej mają ciekawą propozycję dla dzieci, które wakacje spędzają w domu. W środę, 17 lipca, rozpoczynają cykl bezpłatnych warsztatów. Zapewniają wspaniałą zabawę, ale też zajęcia artystyczne i psychoedukacyjne.

Więcej Drukuj

Fałszywe maile z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami wysyłanymi do klientów. Otwarcie załączników do takiej wiadomości grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych. W ostatnich dniach, niektórzy klienci ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych należnościach. Korespondencja pochodzi rzekomo z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony plik, który zawiera informacje o błędnie opłaconych składkach.

Więcej Drukuj

Nasi partnerzy z ukraińskiej Szostki wezmą udział w Miejskim Święcie Hanzy

Zastępca mera Szostki Elena Krawczenko oraz reprezentacja tego miasta wraz z grupą Let's go!, którą będziemy mogli podziwiać podczas święta dwumiasta, odwiedziła dziś burmistrza Mariusza Olejniczaka i jego zastępczynię Adrianę Dydynę-Marycką.

Więcej Drukuj

Miejskie Święto Hanzy oficjalnie otwarte! Szykujcie się na kosmiczny odlot!

Tradycyjnie, na moście łączącym Słubice i Frankfurt, burmistrzowie dwumiasta: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke otworzyli dziś Miejskie Święto Hanzy „Kolorowy śledzik- swawolny kogucik” , które potrwa do niedzieli. Jak zawsze, dla mieszkańców przygotowano tysiąc bułek ze śledziami, chleb ze smalcem i piwo z frankfurckiego browaru. Zaproszenie do udziału w Miejskim Święcie Hanzy, największej tego typu imprezy na pograniczu polsko-niemieckim przyjął premier Brandenburgii Dietmar Woidke, przedstawiciele miast partnerskich: wiceburmistrz ukraińskiej Szostki Elena Krawczenko, Heikki Luukkanen i Erkii Saarimaeki z fińskiej Imatry.

Więcej Drukuj

Znów biegając przekroczą granice...kibicujmy im dziś!

Po raz czwarty w czasie Miejskiego Święta Hanzy odbędzie się "Bieg bez granic" na dystansie 1/3 maratonu czyli 14,065 km. Jak informuje prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Sawicki udział w biegu zgłosiło ponad 300 osób. Zachęcamy do kibicowania. Zawodnicy wystartują dziś o 19.30 ze stadionu w Słubicach, pobiegną do Frankfurtu i znów przekroczą Odrę, żeby zameldować się na mecie na słubickim stadionie.

Więcej Drukuj

Bezpłatne szkolenia, staże zawodowe...to ciekawa oferta dla młodych

Na terenie województwa lubuskiego, do maja 2020 roku, będzie realizowany projekt „Aktywni na lubuskim rynku pracy” skierowany do osób w wieku 18-29 lat, biernych zawodowo lub takich, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje. Udział w nim jest bezpłatny.

Więcej Drukuj

Plac Bohaterów zmienia się z dnia na dzień. Jesienią będzie tu ładne miejsce do odpoczynku!

- Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i jesienią będziemy mogli udostępnić mieszkańcom ten plac, który po przebudowie stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Wybrał się tam ostatnio ze skarbnikiem gminy Rafałem Dydakiem, żeby obejrzeć co zostało już zrobione.

Więcej Drukuj

Młodzi z różnych krajów ciekawi siebie

Burmistrz Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Rene Wilke spotkali się dziś, 10 lipca, z uczestnikami 21. Letniego obozu młodzieży z miast partnerskich Frankfurtu nad Odrą. Ponad 80 nastolatków przez dwa tygodnie wypoczywa nad jeziorem Helena we Frankfurcie nad Odrą, gdzie tradycyjnie odbywa się EUROCAMP. W obozie bierze udział młodzież z: białoruskiego Witebska, Gorzowa Wlkp., izraelskiej Kadimy-Zoran, Heilbronnu, francuskiego Nimes, bułgarskiej Vratzy, ukraińskiej Sumy, są też oczywiście młodzi ludzie z Frankfurtu nad Odrą i Słubic.

Więcej Drukuj

Ośrodek Pomocy Społecznej wziął udział w akcji „Słubicko-Frankfurcka Zmiana Perspektywy“

Słubicki OPS wziął aktywny udział w tegorocznej akcji „Słubicko-Frankfurcka Zmiana Perspektywy“, która ma na celu lepiej poznać sąsiednie miasto oraz wzmocnić podstawy do współpracy transgranicznej i realizacji wspólnych projektów. W maju i czerwcu Kierowniczka OPS, Monika Cichecki wraz z Magdaleną Komejszą i Sabiną Matkowską, Kierownikiem Biura Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Słubicach brały udział w trzech spotkaniach z przedstawicielami instytucji po drugiej stronie Odry.

Więcej Drukuj

W piątek, podczas "Biegu bez granic" autobus nr 1 nie wszędzie się zatrzyma

12 lipca 2019 r., podczas „Biegu bez granic”, autobus komunikacji miejskiej nr 1, jadący o 21:18 w kierunku Terminala Towarowych Odpraw Celnych w Świecku, nie zatrzyma się na przystankach: przy al. Niepodległości i ul. Kupieckiej w Słubicach. Bez zmian pozostają przystanki przy ulicach:Bohaterów Warszawy (Sąd),Chopina, Kościuszki (Merkury),Konopnickiej,Sienkiewicza, Narutowicza (Przedszkole), Rzepińskiej, Sportowej (Obozowa), Sportowej (Stadion),Obozowa (Hotel),KS SSE (Transhand),KS SSE KOHL,
TERMINAL.

Więcej Drukuj

Plichta, Czak, Wieliczko, Wyrwas bohaterami Mistrzostw Polski U20 w Raciborzu!

Złoty medal dla Antoniego Plichty, srebro dla Jakuba Czaka, brąz dla sztafety 4x100 metrów w składzie: Krzysztof Wyrwas, Sebastian Wieliczko, Jakub Czak i Antoni Plichta. - Reprezentacja LKS LUBUSZ Słubice bardzo dobrze zaprezentowała się podczas najważniejszej ogólnopolskiej imprezy, jaka sa Mistrzostwa Polski, za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom i partnerom klubu - mówi prezes LKS LUBUSZ Słubice Ryszard Chustecki.

Więcej Drukuj

To dzięki tym sponsorom program Miejskiego Święta Hanzy jest tak bogaty!

- Lokalne inicjatywy i przedsięwzięcia, w tym Miejskie Święto Hanzy, pomagają rozwijać kapitał społeczny i budować dobro wspólne.
Cieszymy się, że tak liczne grono mecenasów kultury przyłączyło się w tym roku do współkreowania naszego miejskiego święta - podkreśla dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Stefański. - To wsparcie i zaangażowanie pomaga nam uatrakcyjnić to wydarzenie. Miejskie Święto Hanzy to fantastyczna zabawa, ale przede wszystkim wspaniała kooperacja międzysektorowa - dodaje. Za to zaangażowanie lokalnym firmom dziękują razem z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem.

Więcej Drukuj

Wodniacy, płynąc do Szczecina, odwiedzili Słubice

Wczoraj, 7 lipca, do Słubic przypłynęło 11 jachtów, które wyruszyły 21 czerwca z Gliwic do Szczecina w ramach XXXX Międzynarodowego Rejsu Przyjaźni PTTK „Odra 2019, rzeka, która łączy”. Dziś z wodniakami spotkał się burmistrz Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Powiedzą konsumentom o ich prawach

Co zrobić, gdy podczas zakupów, urlopu lub prowadzenia działalności za granicą klient napotka problemy? Gdzie szukać pomocy? Na te pytania odpowiadać będą pracownicy Europejskiego Centrum Konsumenckiego, którzy zapraszają na swoje stoisko w Słubicach, w sobotę 13 lipca (plac Przyjaźni), od 10.00 do 17.00, podczas Miejskiego Święta Hanzy. - Chcemy przybliżyć mieszkańcom ich prawa konsumenckie oraz udzielić informacji na temat bezpłatnej pomocy, jaką mogą otrzymać od sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) - informują pracownicy ECK.

Więcej Drukuj

OPS wydłuża godziny przyjmowania wniosków o świadczenia

Przez cały sierpień w dziale świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego będą obowiązywały inne godziny otwarcia niż obecnie. - Zapraszamy w poniedziałki, wtorki i środy, od 7.00 do 18.00 oraz w piątki od 7.00 do 15.00 - informuje kierowniczka słubickiego OPS Monika Cichecki. Jednocześnie przypomina, że w czwartki, tak jak obecnie wnioski nie będą przyjmowane. - Dokonaliśmy tych zmian, żeby umożliwić mieszkańcom sprawne złożenie wniosków. Nie każdy pracuje do 15.00 dlatego wydłużyliśmy godziny przyjęć. Chcemy też uniknąć tłumów, które mogą zakłócić sprawną obsługę. W tym celu stworzone zostaną dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków - mówi kierowniczka.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg gminnych w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 569372-N-2019 z dnia 2019-07-04 r.

Więcej Drukuj

W niedzielę pierwszy wędkarski Memoriał im. Krzysztofa Gancarza

7 lipca w Kunicach rozpocznie się cykl zawodów poświęconych Krzysztofowi Gancarzowi, naszemu koledze z Urzędu Miejskiego, który odszedł od nas w maju po ciężkiej chorobie. Organizatorem jest Koło nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego, do którego należał Krzysztof. Zbiórka chętnych odbędzie się o 7.00 na główce strategicznej na Odrze. Zawody rozpoczną się pół godziny później i potrwają do 13.30. Po nich wędkarze spotkają się na wspólnym posiłku i wezmą udział w dekoracji zwycięzców. Zapisy już ruszyły i potrwają do 5 lipca. Prowadzi je skarbnik koła nr 2, w sklepie wędkarskim „Pod Akacją”. Można też zgłaszać udział telefonicznie
(507 097 707).

Więcej Drukuj

Przetarg rozstrzygnięty. Będzie kolejne 7 km ścieżki rowerowej na wale!

Ścieżka rowerowa na wale przeciwpowodziowym to ulubione miejsce wielu cyklistów. Mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce wsiadając na rower w centrum Słubic dojedziemy, malowniczą ścieżką nad Odrą, aż do granicy z gminą Górzyca.
- W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy pieniądze na przedłużenie ścieżki rowerowej, która znajduje się na wale przeciwpowodziowym o kolejne 7 km – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.Dodaje, że właśnie rozstrzygnięto przetarg i do połowy października, firma Eurokop Invest, wybuduje asfaltową drogę dla rowerzystów.

Więcej Drukuj

Mariusz Olejniczak, Joanna Sierżant-Rekret i Aleksandra Kołek Szeryfami Praw Dziecka

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, a także prezeska Stowarzyszenia po PROstu Joanna Sierżant-Rekret i szefowa Fundacji Grupy Pomagamy Aleksandra Kołek, otrzymali dziś prestiżowe odznaczenie, ustanowione przez UNICEF, przyznawane tym dorosłym, którzy podejmują szczególne inicjatywy na rzecz dzieci i są zaangażowani w propagowanie i ochronę ich praw.

Więcej Drukuj

Archeolodzy wykopali we Frankfurcie sześć złotych monet z XVI wieku

Frankfurcki ratusz poinformował nas, że podczas prac na Große Oderstraße, archeolodzy z firmy archaeofakt wykopali pięć Écus d'Or i jednego dukata. Kierujący wykopaliskami Matthias Antkowiak podejrzewa, że sześć złotych monet zostało wszytych w ubranie i przez pomyłkę wyrzuconych.
„Écu” to nazwa monet używanych w Królestwie Francji od średniowiecza do XVIII wieku. „Écu d'Or” to natomiast złota moneta. Jedną z sześciu monet jest dukat papieża Klemensa VII (1523-1534).

Więcej Drukuj

Pracujesz w Niemczech i pobierasz Kindergeld na dzieci? Pamiętaj! Złóż wniosek na 500+

Od 1 lipca w formie elektronicznej lub od 1 sierpnia w formie papierowej, osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznejlub za pośrednictwem poczty elektronicznej, należy złożyć wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+.
Wnioski muszą być przekazane do rozpatrzenia Wojewodzie Lubuskiemu wtedy, gdy jeden bądź więcej członków rodziny, występującej o świadczenie wychowawcze, mieszka lub pracuje za granicą. Dotyczy to także rodziców rozwiedzionych lub żyjących w związkach partnerskich.Wojewoda stwierdzi czy w przedmiotowej sprawie mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Więcej Drukuj

Akcja lato w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury

Zapraszamy na kreatywne warsztaty pt „Podróż za jeden uśmiech”, podczas których użyjemy wyobraźni, materiałów plastycznych i rekwizytów, żeby wybrać się w wymarzoną podróż statkiem, samolotem czy też pociągiem. Warsztaty odbywać się będą od 15 do 19 lipca, w godzinach 11.00 - 12.30 i są przeznaczone dla dzieci od 9 lat oraz młodzieży.

Dodatkowe informacje, zapisy: Anna Panek-Kusz tel. 604 588 465; e-mail: anna@galeriaokno.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Więcej Drukuj

Wakacje...z książką w bibliotece!

Słubicka biblioteka zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjne spotkania wśród książek.
W programie m.in. zajęcia integracyjne, gry planszowe, zabawy i czytanie na trawie, zajęcia plastyczne, teatr Kamishibai i wiele innych atrakcji. Zajęcia odbywać się będą od 1 do 12 lipca, w poniedziałki, środy i piątki w godz.11.00-13.00 w oddziale dla dzieci.
Zajęcia są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy osobiście lub pod numerem telefonu 957582372. Serdecznie zapraszamy!

Więcej Drukuj

Te dzieci pięknie namalowały marzenia

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wyłoniła laureatów konkursu plastyczno-literackiego „Ja za 20 lat” zrealizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Pierwsze miejsce ex aequo przyznano: Zuzannie Kostrzewskiej i Weronice Piórkowskiej, drugie - Emilii Kusz i Hannie Samelskiej, a trzecie - Julii Lech i Hannie Zduńczyk. Wyróżnienia otrzymali: Adrian Marciniak, Maria Grochoła oraz Magdalena Grochoła.

Więcej Drukuj

1 mln zł od gminy na remont powiatowej drogi z Nowych Biskupic do Rzepina

-Bardzo się cieszę, że doczekamy się remontu tej drogi, bo jest w fatalnym stanie – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, dodając, że gmina Słubice dołoży do tej inwestycji 1 mln zł. Dziś, ze skarbnikiem Rafałem Dydakiem, podpisali umowę z reprezentującym powiat starostą słubickim Leszkiem Bajonem.

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE o przyjmowaniu wniosków rolników o oszacowanie strat powstałych w wyniku suszy

Burmistrz Słubic informuje producentów rolnych, że w związku z potwierdzeniem wystąpienia suszy na terenie Gminy Słubice, Urząd Miejski rozpoczął procedurę przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą.

Więcej Drukuj

Uwaga awaria! Zamknięty odcinek jezdni na al. Młodzieży Polskiej

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował, że z powodu awarii, do której doszło na sieci wodociągowej, nieprzejezdne są oba pasy jezdni drogi krajowej nr 31, od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Od godzin porannych trwa usuwanie awarii przez ekipy wodociągowców, straż miejska natomiast kieruje ruchem. Utrudnienia potrwają do późnych godzin popołudniowych.
Objazd dla kierowców jadących z kierunku Kostrzyna nad Odrą: na wysokości skrzyżowania z ul. Dąbrówki należy skręcić w prawo i kierować się do ulicy Kościuszki.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. O aktualnej sytuacji na ww. odcinku i postępie prac ZUWŚ będzie informować mieszkańców na bieżąco.

Więcej Drukuj

Ta oferta może zainteresować osoby starsze

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum organizuje darmowe zajęcia dla osób po 60. roku życia - ćwiczenia, warsztaty przyrodnicze i mini kurs komputerowy. W załączniku pełna informacja i formularz zgłoszeniowy.

Więcej Drukuj

Są pieniądze na pomoc osobom niepełnosprawnym

Pomoc w zakupie oprzyrządowania do posiadanego samochodu lub uzyskaniu prawa jazdy, kupna wózka inwalidzkiego lub skutera - to jedne z wielu obszarów wsparcia dla osób niepełnosprawnych, w ramach programu 'Aktywny samorząd". Od dziś można składać wnioski o dofinansowanie. Szczegóły w zamieszczonej ulotce.

Więcej Drukuj

Pięćset plus z PUE ZUS

Już od 1 lipca można składać elektroniczne wnioski o świadczenie z programu ,,Rodzina 500+”, także na pierwsze dziecko i bez kryterium dochodowego. Pomocna jest tu Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Więcej Drukuj

„Niepodległa do Hymnu” – zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu 11 listopada

Biuro programu "Niepodległa" zachęca do wspólnego zaśpiewania 11 listopada 2019 r., dokładnie o godzinie 12:00, Mazurka Dąbrowskiego. -W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku.

Więcej Drukuj

Nowe dyrektorki w słubickich placówkach oświatowych

Burmistrz Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka spotkali się dziś, 28 czerwca, z nauczycielkami, które wygrały konkursy na dyrektorów trzech samorządowych szkół i przedszkola. 5-letnia kadencja pań rozpocznie się we wrześniu. Wyboru na stanowisko szefa placówki burmistrz pogratulował: Aureli Wolny ( będzie dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1), Monice Bugielskiej (stanie na czele kadry w Szkole Podstawowej nr 3), Katarzynie Leśniak- Werwińskiej (została dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 2), a także Dorocie Kotule (pokieruje przedszkolem „Krasnal Hałabała”).

Więcej Drukuj

Zmiana w godzinach przyjęć interesantów. Burmistrz zaprasza w poniedziałki od 14.00 do 15.00

W związku z tym, że w lipcu i sierpniu Urząd Miejski w Słubicach będzie czynny od 7.00 do 15.00, zmianie ulegają też godziny przyjęć interesantów przez burmistrza. W tych dwóch miesiącach burmistrz Mariusz Olejniczak zaprasza mieszkańców w poniedziałki od 14.00 do 15.00.

Więcej Drukuj

Gmina modelowo pozbyła się długów

Konsekwentna polityka finansowa gminy Słubice doprowadziła do tego, że z rekordowego ponad 76 proc. zadłużenia, jakie było na początku 2011 roku, na koniec 2018 roku zostało zaledwie 8,58 proc. Radni udzielili dziś burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Więcej Drukuj

W lipcu i sierpniu Urząd Miejski w Słubicach otwarty od 7.00 do 15.00

Zarządzeniem burmistrza Słubic, od 1 lipca do końca sierpnia 2019 roku ulegają zmianie godziny pracy urzędników miejskich. Zapraszamy od 7.00 do 15.00.W związku z tym, także w innych godzinach niż dotychczas będą przyjęcia interesantów przez burmistrza Mariusza Olejniczaka. W lipcu i sierpniu zaprasza mieszkańców w poniedziałki od 14.00 do 15.00.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 242/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

grunt pod garażem

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 241/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

zieleń

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 250/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

przetarg nieograniczony

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 249/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

przetarg niegraniczony

Więcej Drukuj

Darmowy basen, kolejna kurtyna...tak gmina pomaga mieszkańcom przetrwać upały

Trzy kurtyny wodne, darmowy basen dla wszystkich – w taki sposób gmina Słubice pomaga mieszkańcom w czasie upalnych dni. Ponieważ najbliższe mają być jeszcze bardziej gorące, przypominamy na co zwrócić uwagę.

Więcej Drukuj

Nowa oferta Frankfurtu dla Polaków. Abonament na kulturę!

Po raz pierwszy Forum Kleista oraz Filharmonia C.P.E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą oferują pakiet abonamentowy przygotowany specjalnie dla polskiej publiczności, zapraszając na produkcje pozbawione językowych barier. Z piętnastu wyjątkowych przedstawień abonenci będą mogli, w zależności od nastroju, stworzyć swój własny program.

Więcej Drukuj

Autobusy komunikacji miejskiej pojadą inaczej

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2019 r. następuje zmiana rozkładów jazdy na liniach komunikacji miejskiej nr 3 i 7. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Słubiczanie i frankfurtczycy biesiadowali podczas Nocy Świętojańskiej

W niedzielę 23 czerwca, w ogródku przy bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy dwumiasta wzięli udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej. Przy dźwiękach muzyki wyplatali wianki, które później popłynęły Odrą. Było mnóstwo atrakcji!

Więcej Drukuj

Dziś krótsze przyjęcia mieszkańców

Burmistrz Mariusz Olejniczak zaprasza dziś mieszkańców od 15.00 do 16.00. Z powodu wyjazdu służbowego musi skrócić przyjęcia interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla jednostki OSP Golice

Ogłoszenie BZP nr 563504-N-2019 z dnia 2019-06-19 r.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 239/2019 Burmistrza Słubic z dnia 18 czerwca 2019. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

Przeznaczenie różne

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 238/2019 Burmistrza Słubic z dnia 18 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w użyczenie na okres do 9 lat

Przeznaczenie - plac zabaw

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 237/2019 Burmistrza Słubic z dnia 12 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Przeznaczenie - pojemniki na odzież używaną

Więcej Drukuj

W Golicach pokazali, że rodzina to zgrana drużyna

Wiele atrakcji czekało na uczestników Festynu Rodzinnego, który pod hasłem "Rodzina to zgrana drużyna" odbył się, kilka dni temu, przy Szkole Podstawowej w Golicach. W tym roku współorganizatorami byli: Gmina Słubice, Sołectwo Golice, Ochotnicza Straż Pożarna w Golicach oraz Stowarzyszenie Jesteśmy Razem działające przy szkole. - Dzięki takiej drużynowej współpracy, można nawet powiedzieć, że rodzinnej, udało się zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń - podkreśla Elżbieta Mierzejewska ze szkoły w Golicach.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na bezpłatny rejs łodzią z „Wujkiem Helmutem” do Lossow

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie zaprasza na serię bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, wycieczek rowerowych i rejsów łodzią, aby odkryć dwumiasto i okolice i poznać je z innej perspektywy. Najbliższa wycieczka będzie w sobotę, 15 czerwca. W programie jest rejs statkiem „Wujek Helmut” do Lossow. Początek trzygodzinnej wycieczki - 14.00, zbiórka na Holzmarkt we Frankfurcie. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Więcej Drukuj

Poszukujemy pracowników do Urzędu Miejskiego w Słubicach

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska - aplikantów w Straży Miejskiej w Słubicach, a także pracownika ds. księgowości podatkowej w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie: www.slubice.pl

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 1 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach na Osiedlu Świerkowym 2D wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Gmina ogłosi przetarg na obsługę linii komunikacji miejskiej

W załączniku znajdziecie Państwo informację o zmianie ogłoszenia w sprawie zamiaru bezpośredniego zawarcia umowy
o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Więcej Drukuj

W Boże Ciało komunikacja miejska jak w soboty i niedziele

Informujemy, że w czwartek 20 czerwca 2019 r. autobusy komunikacji miejskiej
będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w sobotę i niedzielę.

Więcej Drukuj

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poszukuje pracowników

Gminna spółka przyjmie do pracy na stanowisko operatora oczyszczalni ścieków oraz operatora Stacji Uzdatniania Wody.Wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej słubickich wodociągów, można je też uzyskać dzwoniąc do działu kadr pod nr tel. 95 758 25 56 w. 11.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. W poniedziałek utrudnienia na drodze koło urzędu miejskiego

W poniedziałek 17 czerwca wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym na skrzyżowaniu ulicy Akademickiej z Bohaterów Warszawy. Ma to związek z koniecznością usunięcia awarii kanalizacji sanitarnej. Droga w tym dniu będzie przejezdna tylko dla samochodów osobowych, choć trzeba się liczyć w utrudnieniami.

Więcej Drukuj

Zapraszamy mieszkańców dwumiasta na Noc Świętojańską

W niedzielę 23 czerwca o 18.00, w ogródku przy bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy dwumiasta wezmą udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej. Bądźcie z nami, bo przygotowaliśmy wiele atrakcji!

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia przy ul. Północnej oraz oświetlenia Cmentarza Komunalnego w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 560564-N-2019 z dnia 2019-06-13 r.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. We Frankfurcie nadal remonty dróg

Jak informuje frankfurcki ratusz do końca lipca będzie zamknięta ulica Karl-Marx-Straße. Zakaz ruchu nie dotyczy jedynie transportu publicznego. Nasi sąsiedzi planowali wcześniej zakończyć przebudowę ulicy, w sąsiedztwie granicznego mostu, ale pojawiły się problemy m.in. z dostawą materiałów.

Więcej Drukuj

Trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego Kunowic. Będzie spotkanie informacyjne!

Burmistrz Słubic zaprasza mieszkańców Kunowic oraz wszystkie zainteresowane osoby (przedsiębiorców, właścicieli działek) na spotkanie dotyczące projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów położonych w Kunowicach. Odbędzie się ono we wtorek 18 czerwca o 17.00 w świetlicy wiejskiej w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Uwaga upały! Jak je bezpiecznie przetrwać?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało gminę, że zgodnie z prognozą IMGW do czwartku, 13 czerwca, na przeważającym obszarze kraju będzie się utrzymywała bardzo wysoka temperatura (od 29 do 33 stopni Celsjusza). Ochłodzenie pod koniec tygodnia będzie najprawdopodobniej krótkotrwałe i ograniczone do południowo-zachodniej części Polski. W weekend 15-16 czerwca ponownie temperatura wzrośnie powyżej 30 stopni. Upałom towarzyszyć będą burze, spodziewane są dziś w województwach zachodnich. Może spaść 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie gminy Słubice

Ogłoszenie BZP nr 559532-N-2019 z dnia 2019-06-11 r.

Więcej Drukuj

Kurtyny wodne lekarstwem na upały

- Gdy już nie ma czym oddychać idę i staję przy kurtynie wodnej. Od razu jest przyjemniej – mówi sprzedawczyni z ul. Jedności Robotniczej. To tam, na deptaku, znajduje się jedna z dwóch bramek zraszających, które kupił Zakład Usług Wodno-Ściekowych przy finansowym wsparciu gminy.
Druga kurtyna stała w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3, na deptaku przy ul. Kochanowskiego. Jak mówi, prezes ZUWŚ Kazimierz Góra, trzeba ją było tymczasowo zdemontować, bo była niszczona przez dzieci i zaczęła szwankować. ZUŚW zamierza wkrótce ponownie postawić tę kurtynę na deptaku, ale prawdopodobnie już w innym miejscu.
- W czasie upałów kurtyny wodne są uruchamiane w najgorętsze dni w godzinach, w których odnotowywane są najwyższe temperatury powietrza. Dają wtedy chociaż odrobinę wytchnienia mieszkańcom – mówi Monika Walkowiak z ZUWŚ.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy ul.Piskiej się cieszą, będą mieli nowy chodnik!

155 tys. zł wyda gmina Słubice na budowę 300 metrowego chodnika, po lewej stronie ulicy Piskiej. Prace już się rozpoczęły i potrwają około 2 tygodnie. W ubiegłym roku gmina wybudowała chodnik po prawej stronie drogi, od skrzyżowania z Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania Piskiej z ulicą Wojska Polskiego. Inwestycja ta pochłonęła wtedy także ponad 100 tys. zł. Plany budowy nowych chodników w tym miejscu były już wcześniej, ale gmina zwlekała z tą inwestycją do momentu położenia na tym terenie instalacji gazowej.

Więcej Drukuj

Chcesz dostać świadczenia z OPS? Trzeba złożyć nowe wnioski!

Od 1 lipca można przez Internet kierować wnioski do Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach o przyznanie świadczeń: z programu „Rodzina 500+”, Dobry Start „300+”, świadczeń rodzinnych i opiekuńczych oraz z funduszu alimentacyjnego, a od 1 sierpnia w formie papierowej. - Złożenie nowych wniosków jest warunkiem otrzymania świadczeń - informuje kierowniczka OPS Monika Cichecki. Podkreśla też, że świadczenia w okresie zasiłkowym 2019/2020 ustalane będą na okres:
• Świadczenie wychowawcze 01.10.2019 – 31.05.2021
• Świadczenia rodzinne i opiekuńcze 01.11.2019 – 31.10.2020
• Świadczenia z funduszu alimentacyjnego 01.10.2019 – 30.09.2020

Więcej Drukuj

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach

Burmistrz Słubic zaprasza mieszkańców Kunowic oraz wszystkie zainteresowane osoby (przedsiębiorców, właścicieli działek) na spotkanie dotyczące projektu:
<>Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów położonych w Kunowicach<>
Spotkanie odbędzie się w dniu 18 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Biegi, piłka nożna i golf...Miejskie Święto Hanzy na sportowo

Po raz czwarty w czasie Miejskiego Święta Hanzy odbędzie się "Bieg bez granic" na dystansie 1/3 maratonu czyli 14,065 km. Zawodnicy wystartują w piątek 12 lipca o 19.30 ze stadionu w Słubicach. Zapisy już ruszyły. - Ale na tym nie koniec, bo imprez sportowych będzie więcej i też zapowiadają się bardzo ciekawie - mówi Zbigniew Sawicki, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej Drukuj

Koncert TEDE podczas studenckiego festynu „Święto Lata”

Przed południem runda po akademikach, po południu piwna joga, a wieczorem występ raperów Tede i Abla – w środę, 12 czerwca br. Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza do udziału w Viadrina Day 2019. W programie między innymi: Dzień Otwartych Drzwi, festyn rodzinny, zajęcia sportowe, targ rękodzieła i koncerty. Viadrina Day odbędzie się we Frankfurcie nad Odrą, między budynkiem uniwersyteckim Gräfin-Dönhoff, kampusem, a placem Brunnenplatz.

Więcej Drukuj

Szczypiornistki z SP 1 Słubice 9 zespołem w Polsce!

Od 30 maja do 2 czerwca odbywał się w Głuchołazach krajowy finał Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do walki o tytuł mistrza Polski przystąpiło 16 zespołów w kategorii chłopców oraz 14 drużyn w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców województwo lubuskie reprezentowała drużyna SP 14 z Zielonej Góry, a w kategorii dziewcząt SP 1 Słubice. Chłopcy z Zielonej Góry uplasowali się na 15. miejscu w kraju, słubiczanki na 9.

Więcej Drukuj

OPS zachęca: Weź koc i przyjdź z rodziną na piknik!

Już dziś warto zarezerwować czas i zaplanować udział w pikniku rodzinnym "Mama, tata i ja", który w piątek, 14 czerwca, organizuje słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej, przy wsparciu gminy Słubice, stowarzyszeń: po PROstu i Pomocna dłoń, a także Środowiskowego Domu Samopomocy. Od 13.00 do 17.00, na boisku przy "rolniczaku" będzie można wziąć udział m.in. w kiermaszu połączonym z loterią zabawek, wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku, malowaniu na sztalugach, karaoke, zajrzeć do namiotu, w którym będą udzielane porady z zakresu profilaktyki uzależnień, głównie dla dzieci i młodzieży. Piknik urozmaici pokaz strażaków ochotników oraz udział strażników granicznych. OPS przygotował dwa plakaty informujące o pikniku. Dlaczego? - Wychodząc naprzeciw coraz większej liczbie osób narodowości ukraińskiej stworzyliśmy dla nich plakat w rodzimym języku i mamy nadzieję, że znajdą się chętni do wspólnej zabawy - zachęca kierownicza OPS Monika Cichecki.

Więcej Drukuj

W poniedziałek za Odrą dzień wolny od pracy

Przypominamy, że Zielone Świątki, czyli niemieckie Pfingsten, nasi sąsiedzi świętują aż dwa dni. Z tego powodu w poniedziałek 10 czerwca, zarówno urzędy jak i sklepy będą zamknięte.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę ścieżki rowerowej na koronie wału przeciwpowodziowego

Ogłoszenie BZP nr 558044-N-2019 z dnia 2019-06-07 r.

Więcej Drukuj

Trwa nabór na ławników do słubickiego sądu

Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatury osób, na ławników w kadencji 2020-2023.W sumie potrzebnych jest 9 osób, 6, które będą orzekać w sprawach prawa pracy i 3 w pozostałych sprawach. Szczegóły znajdują się w załączniku.

Więcej Drukuj

Słubickie stowarzyszenie po PROstu otwiera filie w Rzepinie

8 czerwca o 10.00, w budynku Szkoły Podstawowej w Rzepinie przy ul. Wojska Polskiego 28, odbędzie się uroczyste otwarcie filii stowarzyszenia po PROstu Pracownia Rozwoju Osobistego. Będzie to nie tylko świetna okazja, żeby poznać ofertę słubickiego stowarzyszenia, które pomaga m.in. w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ale też do zabawy. Jak zapowiada prezes stowarzyszenia Joanna Sierżant-Rekret w programie jest piknik pełen atrakcji, który potrwa do 12.00.

Więcej Drukuj

700 tys. zł na gminne drogi

Kilka dni temu ruszyły prace przy przebudowie dróg gminnych, na co z budżetu samorządu pójdzie blisko 700 tys. zł. Powody do radości mają już mieszkańcy ulicy Szafirowej, na osiedlu Widok w Kunowicach, bo tam asfaltowy dywanik leży od wczoraj. Kto jeszcze będzie się cieszył?

Więcej Drukuj

4 czerwca wspominaliśmy polską drogę do wolności

- W polskim kalendarzu historycznym data 4 czerwca zajmuje miejsce szczególne – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podczas uroczystości z okazji 30.rocznicy wolnych wyborów, zorganizowanej wczoraj w Collegium Polonicum. Mówiąc o historycznych wyborach zaznaczył, że nie doszłoby do nich, gdyby nie odwaga i ogromna determinacja robotników z Gdańska, Gdyni, Szczecina, Radomia, Łodzi, Poznania i wielu innych osób, których czynami przemówiła wówczas wolna Polska. - Pamiętamy też o lokalnych patriotach, którzy wspierali tę walkę o niezależność, a potem budowali struktury samorządów w naszych gminach. Bardzo za to dziękujemy – podkreślał.

Więcej Drukuj

Miejskie Święto Hanzy 2019? Będzie kosmicznie pięknie i nieziemsko rozrywkowo!

Koncerty zespołów Bajm, Sound &Grace, Enej i Weekend - to tylko część atrakcji, które dwumiasto przygotowało na tegoroczne Miejskie Święto Hanzy, które odbędzie się od 12 do 14 lipca. Czeka nas kosmiczna zabawa, bo w końcu mamy w tym roku 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu. Zaprosimy też mieszkańców na warsztaty taneczne, wokalne, muzyczne, teatralne, których efektem finalnym będą widowiska taneczne, performance i plenery artystyczne. Pełny program znajdziecie Państwo w załączniku.

Więcej Drukuj

Ależ to był wspaniały Dzień Dziecka!

- Bardzo się Gmina postarała! Super Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji, fantastyczna zabawa. Brawo!!! – skomentowała informację, którą umieściliśmy w sobotę na gminnym Facebooku, Marta Skrzypiec. Takich głosów było znacznie więcej. -
Jestem pod wrażeniem super organizacji . Dziękujemy. Dzieciaczki na pewno zadowolone – dodała Anna Szmyt. Burmistrz Mariusz Olejniczak nie kryje radości. – Po raz trzeci zorganizowaliśmy transgraniczny Dzień Dziecka i na pewno będziemy tę tradycję kontynuować. Cieszę się, że mieszkańcom spodobała się oferta, którą przygotowaliśmy. Atrakcji było co niemiara, wszystkie darmowe, a to dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy z Unii Europejskiej, w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Słubice&Frankfurt nad Odrą”.

Więcej Drukuj

To już jutro gmina zaprasza na Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji!

1 czerwca, od 13.00 do 18.00, w wielki plac zabaw zamieni się deptak przy ul. Jedności Robotniczej. To tam Gmina Słubice organizuje transgraniczny Dzień Dziecka, na który zaprasza maluchy z obu stron Odry. Będą tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru, wspinać się po ściance...

Więcej Drukuj

Ci sportowcy to nasza duma!

Małgorzata Krzyżan i jej trener Oleg Pachol, odebrali dziś, podczas sesji rady miejskiej, gratulacje z okazji przyznania im nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Natomiast: Jakub Czak, Patryk Cichosz Dzyga, Sebastian Świtoński, Emilia Kulas, Igor Ławrynowicz, Dominika Jakubowska, Paulina Polańska, Marta Wroniewicz i Adrian Gasiewicz otrzymywać będą od gminy stypendia.

Więcej Drukuj

Nasze szczypiornistki dziewiątym zespołem w Polsce!

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach pod wodzą trenera Jerzego Grabowskiego wzięły udział w Głuchołazach w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej (rocznik 2006 i młodsze). Już sam wyjazd na imprezę tej rangi był sukcesem, bo na igrzyskach rywalizowało 16 najlepszych zespołów w Polsce. - Jedna bramka i mogliśmy grać o medal. Strasznie szkoda - esemesował do nas w weekend trener, po pierwszych 6 meczach. Po ostatnim, które słubiczanki wygrały z zespołem z Kielc napisał: Mamy 9. miejsce. Aż i tylko 9 - stwierdził J. Grabowski. My uważamy, że aż 9 i serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

Na szczęście to były tylko ćwiczenia!

28 maja o 10.00, patrol Straży Miejskiej zauważył na parkingu przed szkołą w Kunowicach samochód bez tablic rejestracyjnych z zamaskowanym mężczyzną , który na widok strażników wyskoczył z auta, założył plecak, zarepetował broń i wbiegł do szkoły. Dyrektor placówki uruchomił procedury stosowane w przypadku napadów terrorystycznych, ze szkoły ewakuowano dzieci.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 212/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 211/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 210/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 209/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 208/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 207/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 206/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Ten polsko-niemiecki dialog uczy sąsiedztwa

Zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka wzięła dziś (29 maja) udział w konferencji na temat potencjałów transgranicznych w obszarze edukacji. Opowiedziała o współpracy słubickich i frankfurckich przedszkoli, które śmiało można uznać za prekursorów na polsko-niemieckich pograniczu. Spotkanie zorganizował, w Collegium Polonicum, Euroregion Pro Europa Viadrina.

Więcej Drukuj

Solary, a może pompy ciepła? Jest szansa na dofinansowanie!

W ramach Klastra Energii „energyREGION Rzepin”, do którego przystąpiła gmina Słubice, nasi mieszkańcy mogą zgłaszać zamiar zmiany sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w energię elektryczną na system całkowicie proekologiczny. Na razie do gminy można dostarczać ankiety (wzór w załączniku), w których trzeba zaznaczyć, czy jesteśmy zainteresowani montażem: instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła, solarów czy może kotłów na biomasę?

Więcej Drukuj

Nasz samorządowy „Miś Uszatek” ma już 50 lat!

- Składamy, całemu zespołowi pedagogów i pracowników podziękowania za kształtowanie nie tylko umysłów dzieci, ale także uczenie ich rzeczy mądrych i ważnych, które zmieniają ich wnętrza. To, jaką ważną rolę w tym procesie odgrywają pedagodzy, niech świadczą słowa znanego filozofa Roberta Fulghuma: „ Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu” – gratulowali pracownikom „Misia Uszatka”, jubileuszu 50-lecia placówki, burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Więcej Drukuj

To było sportowe święto w Słubicach

Niepowtarzalna atmosfera i radość sportowej rywalizacji towarzyszyła zawodnikom, którzy w weekend 25-26 maja 2019 roku, wzięli udział w Paralekkoatletycznej 1 Rundzie Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Województwa Lubuskiego U16, U18 i U20 w biegach,skokach i rzutach. Relację przygotował Ryszard Chustecki ze Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej Drukuj

Zamierzasz przejść na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu!

Wysokość naszej emerytury zależy nie tylko od tego jak długo pracowaliśmy i ile zarabialiśmy ale także od tego, kiedy na nią przejdziemy. Ci, którzy zdecydują się na ten krok w czerwcu mogą spodziewać się niższego świadczenia. Wszystko przez waloryzację.
Upragniona emerytura zbliża się wielkimi krokami. Warto jednak pamiętać, że od tego kiedy zdecydujemy się na nią przejść będzie zależała jej wysokość. Czasami lepiej poczekać miesiąc lub dwa aby później cieszyć się z wyższego świadczenia. Najbardziej niekorzystnym miesiącem dla przyszłych emerytów jest czerwiec. Wszystko z powodu waloryzacji składek i kapitału początkowego.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 205/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 24 maja 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

facebook google plus one