Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Siedem niespodzianek w trzecim tygodniu Aktywnego Kalendarza Adwentowego

Koncerty, wieczory autorskie, wystawy oraz przedstawienia teatralne uprzyjemnią mieszkańcom dwumiasta czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W trzecim tygodniu Aktywnego Kalendarza Adwentowego otwierające się okienka oferują wyjątkowo urozmaicony, transgraniczny program.

Tydzień rozpocznie się interaktywnym przedstawieniem teatralnym zorganizowanym przez dzieci dla dzieci. W poniedziałek, 11 grudnia o 16:00, w dużej sali budynku MehrGenerationenHaus MIKADO przy ul. Franz-Mehring-Straße 20, stowarzyszenie „intertreff e.V.“ zabierze dzieci w wesołą, pełną przygód podróż do krainy baśni.

Drugie okienko w tym tygodniu otworzy się w placówce Eltern-Kind-Zentrum-Nord przy ul. Bergstraße 174. We wtorek, 12 grudnia, w godz. 15:00- 18:00, wszystko kręcić się będzie wokół gwiazdy betlejemskiej. Artysta Robert Abts udzieli profesjonalnych wskazówek, jak zrobić samemu małe arcydzieła ze słomy, papieru, tkaniny, drewna i innych materiałów.

W trzecie okienko, otwierające się w środę, 13 grudnia na parterze biblioteki w Collegium Polonicum przy ul. Kościuszki 1 w Słubicach, angażuje się stowarzyszenie „My Life – historia opowiedziana e.V.“. O 16:00 rozpocznie się tam bożonarodzeniowy wieczór literacki, a następnie dwujęzyczne spotkanie z autorami.

W czwartek, 14 grudnia swoje podwoje otworzy Uniwersytet Europejski Viadrina przy Große Scharrnstraße 59, sala 162. Podczas imprezy „Niedźwiadek Tüte – jak się to wszystko zaczęło“ od godz. 16:00 zainteresowanych czeka czytanie ilustrowanej opowieści o małym niedźwiadku „Tüte“, który przeżywa wiele przygód podczas swojej podróży dookoła świata.

Kto chciałby posłuchać międzynarodowych kolęd, a przy tym wykazać się kreatywnością w kąciku pieczenia, znajdzie odpowiednią okazję w piątek, 15 grudnia. Stowarzyszenie „verbuendungshaus fforst e.V.“ przy ul. Forststraße 3-4 serdecznie zaprasza do siebie od 16:00. W sobotę,

16 grudnia czekają gości niezapomniane przyjemności kulturalne. O 16:00 oraz o 19:00 Słubicki Miejski Ośrodek Kultury przy ul. 1 Maja zaprasza na preludium bożonarodzeniowe z udziałem miejscowych artystów.

Źródło: Organizatorzy Aktywnego Kalendarza Adwentowego

Autor: Beata Bielecka | 8 grudnia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one