Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Harcerze przekazali mieszkańcom dwumiasta Betlejemskie Światełko Pokoju

W środę, 20 grudnia na moście łączącym Słubice i Frankfurt, słubiccy harcerze ze swoim komendantem Wacławem Strażewiczem, a także burmistrz Tomasz Ciszewicz, przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak i ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego przekazali przedstawicielom Frankfurtu Betlejemskie Światełko Pokoju. Obdarowali nim m.in. nadburmistrza Frankfurtu Martina Wilke, Justusa Werdina z berlińskiego Centrum Ekumenicznego (Berliner Missionswerk • Ökumenisches Zentrum) oraz mieszkańców, którzy chcieli zabrać ze sobą do domów Betlejemskie Światełko Pokoju. Po spotkaniu na moście mieszkańcy modlili się wspólnie o pokój podczas nabożeństwa ekumenicznego w Kościele Pokoju we Frankfurcie.

Tegorocznej akcji towarzyszy hasło “Na drodze ku wolności”. Jej inicjatorzy wzywają do pokonywania granic i barier między ludźmi i narodami i zaangażowania się na rzecz świata, w którym panuje pokój i sprawiedliwość. Obaj burmistrzowie, przekazując życzenia mieszkańcom, na tę potrzebę jedności i pokoju zwracali szczególną uwagę. Harcerze tradycyjnie odebrali światełko pokoju kilka dni temu na Łysej Polanie w Tatrach od skautów ze Słowacji. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Nasi harcerze dzielą się Światłem nie tylko w kraju, ale przekazują je dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii. Ten piękny zwyczaj ma już 30-letnią tradycję. W 1986 roku w austriackim Linz, przed Bożym Narodzeniem zorganizowano akcję charytatywną „Światło w ciemności” na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy, którzy od tamtego czasu przywożą Betlejemskie Światło Pokoju i dzielą się nim z innymi podczas ekumenicznej mszy w Wiedniu. W uroczystości biorą udział harcerze i skauci z wielu krajów europejskich. Potem zabierają je do swoich ojczyzn i przekazują innym.

Autor: Beata Bielecka | 21 grudnia 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one