Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

To będą niesamowite dwa tygodnie ze sztuką!

W czwartek 25 kwietnia rozpoczyna się 7. edycja festiwalu sztuki „ART | an der Grenze | na granicy“, który potrwa do 10 maja. W programie ponad 45 wydarzeń z wielu dziedzin sztuki: od malarstwa i rysunku przez streetart aż po fotografię i lirykę. Organizatorzy zapraszają m.in. na wystawy, festiwal muzyki ulicznej, warsztaty z rysowania komiksów czy klasycznej chińskiej kaligrafii...Takich atrakcji nie można przegapić!

- Jestem pod wrażeniem zaangażowania studentów Viadriny oraz mieszkańców Dwumiasta, którzy organizują te wszystkie wydarzenia – podkreśla burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który weźmie udział w otwarciu festiwalu. – Cieszę się, że w organizację włączyła się w tym roku także słubicka grupa Art Garage, która ma swój udział w namalowaniu murala. Powstaje on przy moście łączącym Słubice i Frankfurt i nawiązuje do historii Dwumiasta. Widoczny z granicy na pewno zainteresuje nie tylko mieszkańców, ale też turystów – dodaje burmistrz.

Wernisaż festiwalu „ART an der Grenze / na granicy” odbędzie się w czwartek o 18.00 przy deptaku Große Scharrnstraße we Frankfurcie. Wśród gości będą także nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą René Wilke oraz wiceprezydentka Europejskiego Uniwersytetu Viadrina Janine Nuyken.

O muzyczne akcenty zadba orkiestra uniwersytecka Viaphoniker i Frankfurt-Slubicer Kneipenchor. Tego dnia otwarta zostanie wystawa twórców biorących udział w festiwalu, o 20.30 organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Two Times Twice, który gra alternatywny hip-hop, a o 22.00 na after show party w klubie studenckim Stuck przy Lindenstraße 7.

Program kusi też w kolejnych dniach. W niedzielę 28 kwietnia warto się wybrać m.in. na warsztaty malarstwa plenerowego, 4 maja na konkurs graffiti i warsztaty hip-hop, a 6 maja na Polsko-Niemiecki Slam Piosenki Autorskiej.

Program festiwalu jest dostępny na: www.art-an-der-grenze-ffo.weebly.com

Autor: Beata Bielecka | 24 kwietnia 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one