Uwaga kierowcy. Nie wolno parkować na placu Bohaterów!

Na placu Bohaterów pojawiły się ogłoszenia wykonawcy, że nie można już tam zostawiać aut, bo lada moment firma, która wygrała przetarg na przebudowę placu, zacznie go grodzić. Ponieważ w ramach gminnej inwestycji wokół placu powstaną też miejsca parkingowe, w czasie budowy, zajęte też zostaną chodniki przylegające do placu. Piesi będą musieli korzystać z tych znajdujących się po drugiej stronie jezdni. Przebudowa placu ma potrwać do jesieni.

Na przebudowę placu Bohaterów gmina wyda 4,3 mln zł. Przetarg wygrała słubicka firma Eurokop Invest. Wykonawca ma umowę do końca listopada, ale nie wyklucza, że upora się z tą inwestycją wcześniej. Na czas przebudowy plac zostanie ogrodzony. Dlatego prosimy kierowców, którzy zostawiali tam swoje auta, żeby parkowali w innych miejscach. Po przebudowie wokół placu będzie 90 miejsc parkingowych.

W ramach gminnej inwestycji plac zmieni się nie do poznania. Na placu będzie efektowna fontanna, od której odchodzić będą wyżłobione w betonowej posadzce „promienie”. Na całej swojej długości zostaną one podświetlone. Wokół fontanny będą siedziska wkomponowane w zieleń, obok przewidziano również miejsce na montaż mobilnej sceny. Nową nawierzchnię zyskają alejki parkowe, ciekawie wygląda górka saneczkowa. Pokryta zostanie trawą dzięki czemu będzie też idealnym miejscem do odpoczynku latem. Kawałek dalej powstanie plac zabaw z bezpieczną dla maluchów syntetyczną nawierzchnią amortyzującą upadek z wysokości do ok.1, 5 metra. W wielu miejscach pojawią się ciekawie podświetlone murki o zmiennej wysokości, które będzie można wykorzystać jako siedziska. Na placu stanie blisko 60 różnego rodzaju ławek, przybędzie zieleni.