74 lata temu zapanował pokój. Pamiętamy i dziękujemy tym, którym to zawdzięczamy!

Gmina Słubice uczciła dziś, 8 maja 2019 roku, 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Na placu przed urzędem gościliśmy żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy m.in. prezentowali pojazdy i sprzęt wojskowy. - Rocznica, którą dziś obchodzimy przywołuje pamięć milionów ofiar, które pochłonęła II wojna światowa, najbardziej krwawy konflikt w dziejach Europy - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i dodaje, że jesteśmy winni pamięć tym, którzy wywalczyli pokój, często oddając za to swoje życie.

Kolejny raz, w Dniu Zwycięstwa, zaprosiliśmy mieszkańców na spotkanie z żołnierzami. Z wypiekami na twarzach pokaz wyposażenia m.in. drużyny piechoty zmotoryzowanej oglądały szczególnie przedszkolaki.

- Ale ciężki ten karabin - zauważył mały chłopiec, który przyszedł z rodzicami na plac przed urzędem miejskim. Z takim samym zainteresowaniem broń dźwigała, z pomocą żołnierza, jego siostra. Inne dzieci przyglądały się z ciekawością ubiorom bojowym żołnierzy, wchodziły do samochodów armii.

Starszych zainteresował natomiast punkt informacyjno-promocyjny prezentujący tradycje wojsk lądowych oraz historię 17.Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.